| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesti anticonceptionale ex :locest partenerul poate sa isi dea drumu in tine? fara sa ramii insarcinata?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca le iei corect si la indicatia medicului, pastila te protejeaza de sarcina. Siguranta ei e mare, riscul e mai degraba de 1-2 la mie.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In principiu da. Daca le administrezi corect esti protejata aproape 100%. Exista totusi un risc foarte mic de a ramane insarcinata (cam 1-2%).

| M.J. a răspuns:

Orice contraceptiv te protejeaza, tocmai d-aia se numesc anticonceptionale, adica impotriva conceptiei

| canarita a răspuns:

Poate logest... da poate sa-si marcheze teritoriul!

| Annitu a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Poate faci referire la Logest, nu locest!
Este un contraceptiv care sa ia numai la indicatia medicului ginecolog.
Partenerul nu mai este nevoit sa te protejeze, esti protejata de pilula.
Mergi la un centru de planing familial pentru mai multe informatii privind metodele contraceptive.
Niciun contraceptiv nu se ia dupa ureche ci in urma unor investigatii medicale, gen: greutate, varsta, boli in trecutul pacientei, daca fumeaza sau nu, dozarile hormonale, afectiuni cardiace, etc.
Sanatate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca anticonceptionalele ti-au fost recomandate de medic dupa o consultatie si dupa ce te-a lamurit cu administrarea lor si detaliile care vin cu aceste pastile, nu ramai insarcinata. Dar daca le folosesti fara acordul medicului si de capul tau este posibil sa gresesti si asa exista sanse sa ramai insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru rasupnsuri. da iau logest la indicatia medicului dupa ce am facut un tratament ca am avut niste probleme mia indicat sa iau logest.mersi