| pustoaik a întrebat:

Daca iei anticonceptionale si nu sti ca esti gravida poate afecta copilul sau il poate omora?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din moment ce apar primele simptome de sarcina trebuie sa NU mai iei AC. Ca sa fii sigura ca esti sau nu, trebuie sa faci un test de sarcina.Si, da poate afecta copilul, la fel cum a spus si @Maura.Bafta!

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Anticonceptionalele oricum omoara, uita-te aici:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
De ce nu folositi prezervativ?

| Floreenofficial a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa te ASIGURI ca nu esti insarcinata ca sa nu ii faci rau copilului.
Succes! :*

| Nirvana a răspuns:

Da. Poate afecta copilul aparand mutatiile. Stiu un caz. Mama nu stia ca este insarcinata, lua anticonceptionale, fuma, iar acum copilul are deficiente locomotarii si afectiuni ale inimii. Iar mama este vinovata pentru necazul fiului ei si o sa traiasca cu asta toata viata.