| daniela_5151 a întrebat:

Am o scurgere ciudata albicioasa si sunt gravida in a 16 saptamana poate afecta copilul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te repede la ginecolog. Daca e o candidoza nu se poate trata in timpul sarcinii, dar daca e o alta infectie, fara tratament, poate favoriza avortul sau nasterea prematura. Nu amana asa ceva, e o problema serioasa.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

FUGA la medicul de familie, iei trimitere, si fugi la ginecolog! ASA ceva trebuie imediat rezolvatt, fara pardon! De nici un fel! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la doctorul tău ginecolog și spune-i ce problemă ai, trebuie să faci o recoltare a secreției pentru a știi exact ce este.
Nu te trata după ureche!
Mergi împreună cu partenerul, nu înaite de a-l întreba dacă are și el ceva probleme în zona genitală. Din senin nu apare nicio scugere fără patologie.
Dacă ești de câteva zile cu această problemă, șansele sunt mici de a afecta sarcina, te rog mâine de dimineață să mergi la doctor. Trebuie să aduci pe lume un copil sănătos, nu cu probleme.
Sfat: te speli doar la suprafață, nu în interior. Pentru o bună recoltare a secreție. Nu ai de ce să îți fie teamă că nu te speli și în interior. Chiar medicul recomandă a se evita această toaletare pentru a vedea foarte exact patologia.
Sănătate maximă și un bebeluș sănătos.
La mulți ani, floare a primăverii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav....se intampla ca in sarcina scurgerile sa devina mai abundente.
Este o modalitate de aparare a organismului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o scurgere albicioasa si am 20 de saptamani si nu stiu ce sa fac eu am intrebat pe toata lume si a zis ca este normal dar nu mai zis daca afecteaza copilu ...eu cred ca trebuie sa mergem la control si atunci o sa vedem daca este bine sau nu

| daniela_5151 explică:

Da nu am zis ca secretia albicioasa pe care o am o am de mai bine de un an...si nu mam tratat doar mam spalat incontinuu...pentru ca eu sunt fff rusinoasa din cauza asta am evitat ginecologul...nu stiu ce sa fac acum pentru ca ma confrunt cu aceeasi problema si nu pot zice nimanui ce problema am... poate daca as gasi un medic ginecoloc dragut fata d care sama pot deschide dar pana acum nu am gasit asa ceva... ce imi recomandati?