| diana_4451 a întrebat:

Daca ii dau un sfat ca nu imi place cum se comporta sa se schimbe ca sa fie bine el nu tot asa dar el la mine daca vreau sa il accept asa cum este.El nu stie sa ce comporte cu o fata nu stie sa o respecte.El de fiecare data imi spune ca eu sunt vinovata cica el nu.Si imi spune ca am fite si figuri in cap dar nu e asa,dar eu la el daca am fite si figuri in cap ne despartim el a inceput sa planga dar nu a spus si el nu ma despart de tine pentru ca te iubesc si nu vreau sa te pierd nici un cuvant nu a spus,nu a zis nimica.Nu e prima oara cand fac asa ceva.A zis ca ma ia de nevasta ca nu vrea sa ma piarda ca ma iubeste. ce pot sa ii fac ca degeaba vorbesc cu el frm sau sa stau cu el intre patru ochi degeaba ce pot sa fc sa inteleaga ca il iubesc foarte mult nu am tinut asa la un baiat niciodata eu sfar nu el.Daca o sa ne despartim vorba vine cred ca nu il intereseaza ca a fost intre noi si relatia noastra? ?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fiecare om e diferit, se comporta si iubeste diferit.Fiecare iubeste in felul lui si poate asa a fost educat, sau asa e felul lui de a fi.EU cred ca te iubeste din moment ce vrea sa ii fi sotie si a si plans, doar ca e greu sa schimbi o persoana, dar nu imposibil. Oricum fiecare persoana e diferita si nu putem sa modelam pe cineva dupa bunul nostru plac, trebuie el singur sa idi vada greselile si sa invete din ele;
Nu se comporta adecvat daca nu stie sa respecte dar spune-i sa se puna in locul tau sa vada si el cum e si spune-i ca daca vrea respect sa primeasca atunci sa invete sa si respecte.
Din iubire el poate va incerca macar cat de cat sa se schimbe, nu e asa greu sa respecti mai ales persoana iubita...
Tu daca vrei sa ii fi sotie si il iubesti, il vei accepta asa cum e si cu bune si cu rele, dar trebuie sa te gandesti bine inainte de a face acest pas, daca nu iti place cum se comporta nu cred ca are rost sa ajungeti mai departe, ai grija!

| Barajag a răspuns:

Daca a plans in fata ta, poate chiar ii pasa, uneori trebuie sa-l intelegi si el pe tine, nu este bine sa-l ameninti mereu ca il vei lasa.Se va satura intr-o buna zi si te va parasi chiar el, trebuie sa intelegi ca intr-o relatie este bine sa va intelegeti reciproc in orice spuneti sau ce faceti.Bafta!

| ramona_4785 a răspuns:

IMI pare rau pentru tine dar este greu daca el nu intelege ca nu esti langa el sa te injure si sa se poarte asa cu tine. Chiar daca il iubesti ar trebui sa ii dai o lectie sa vada cum este fara tine si posibil sa ii pui niste conditii daca cu frunosul nu se poate; si ii spui ca daca te iubeste va renunta la vorbitul porcos si la purtatul urat cu tine. Daca nici asa nu merge n-are rost nu te iubeste destul chiar daca plange si spune ca te iubeste asta e si un semn de slabiciune nu neaparat iubire din partea lui.Si sincer oare nu meriti mai mult?

| yanny`s a răspuns:

Eu cred ca si el te iubeste, dar este mult prea orgolios ca sa iti spuna. si eu am stat despartita de prietenul meu 3 saptamani, fiindca am fost prea orgolioasa ca sa ii zic ca il iubesc si ca vreau a ne impacam. si am asteptat sa imi zica el asta. spune`i sa renunte la orgoliu ca nu va face bine la niciunul in voi:*

| Mirela a răspuns:

Pai daca doar a inceput sa planga fara sa zic ca e iubeste etc.sincer cred ca a fost doar teatru. e greu at cand iubesti si nu primesti inapoi. dar hotarastete ce vrei, impuneti respectu, nu. l lasa sa te calce in picioare.
[am mai vaz o intreb d a ta.in care spuneai ca vbeste urat cu tine/alti rromi te injura.si ca el le permite sa vbeasca asa cu tine straight faceinsmn ca iji bate joc d tine]
gandeste. te decat sa suferi o perioada mai indelungata, mai bine ai pune capat relatiei si suferi o luna/2 .depinde.si dupa ai terminat. o nu ai sa suferi toata viata.
Poate ca sta cu tine doar ca sa se culce cu u...
tatal meu a fost taximetrist.si mi. a pov cum e viata d taximetrist necasatorit.asa ca ai grija d tine :* nu merita sa t injosestiwinking sa. i spui te iubesc iar el... absolut nimic.

>big grin

| copilu a răspuns:

Buna parerea mea e ca daca nu te respecta mai bine ti ai vedea de treaba ta. acum iti spune dar imagineaza ti ce sa poate intampla daca ajungeti la casatorie oricat de mult ai iubi o persoana daca nu exista respect... e aiurea fa cum crezi dar cu cat amani lucrurile cu atat va fi mai rau pentru tine bafta

| miss sunshine a răspuns:

Diana, iubim un om pentru ceea ce este. Si cred ca multe fete pornesc de la premisa gresita ca pot schimba un baiat. Poate o sa sune un pic ciudat, dar nu poti. Nu e vorba de cat de mult te iubeste sau nu, dar imagineaza-ti ca eu ti-as cere sa nu mai fii ceea ce esti. Imposibil de realizat! Nu poti modifica ce nu-ti place la o persoana, ori iti place asa cum e, ori nu.
Nu iti spun sa te desparti de el, insa, daca as fi in locul tau, oricat de mult l-as iubi, nu as putea trece peste faptul ca nu ma respectastraight face