| AndraEatsyourBrain a întrebat:

Vreau si eu un sfat...
Sunt cu un baiat de aproape o luna si se comporta ciudat adica cand nu eram cu el era mai dragut si se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna, apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am zis da, apoi dupa vr'o 2 zile se comporta mai cu indiferenta ca si cum nu am fi impreuna cu toate ca l-am intrebat daca vrea sa ne despartim si a zis ca ma iubeste si mereu spune ca ma iubeste dar nu prea simt eu mereu asta. Ii place foarte mult sa ma enerveze si sa ma faca geloasa,MEREU! Si dupa ce ma supara si in sine imi zic ca vreau sa ne despartim brusc face el ceva ce ma face sa zambesc. Nu stiu ce sa fac? Oare ma iubeste sau doar la misto,cu toate ca el zice ca intr-adevar ma iubeste dar nu stiu... Am mai intrebat prietene de ale mele ce sa fac si unele mi-au zis ca sa ma despart de el, altele sa nu ca e frumos, dar degeaba e frumos daca nu stie sa se comporte. Eu chiar il iubesc si sunt dispusa sa fac multe ca sa raman cu el. El e genu de baiat care nu dovedeste dar iubeste. Ce sa inteleg prin asta?! Ce trebuie sa fac TPU! Va rog ajutati-ma si multumesc ca ati avut rabdare sa imi ascultati povestea.
Celui mai folositor si detaliat raspuns dau funda + vot!
Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Simona020 a răspuns:

Dupa cate spui e intr-adevar o iubire intre voi. Unele persoane au diicultati in a-si exprima sentimentele ba chiar si ceea ce gandesc, darmite sentimentele fata de persoana iubita, mai ales daca areo varsta frageda. baietii in general se maturzeaza mai greu, cred-mawinking
Faptul ca te tachineaza uneori si ca te face geloasa, probabil asa isi exprima iubirea... poate ca nu e genul de baiat romantic. Daca nu te iubea, nu te mai facea sa zambesti dupa ce se intampla ceva.
Sfatul meu e sa discuti deschis lucrurile ce te framanta ca sa poti sa iti dai seama ce gandeste el de fapt. pune-i tot ce gandewti despre ralatia asta si vezi ce spune el. Si nu in ultimul rand, daca el nu face primul pas spre un strop de tandrete in relatia voastra, fi tu prima! Mici surprize placute, declaratii de dragoste, un masaj siropos, toate astea fac minuni :->

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baietii astia nici nu stiu sa iubeasca. Ia arata-i tu baiatului tau ce inseamna o iubire acumulata intr-o luna de zile! Fa-l de rusine ca nu stie sa iubeasca!

| AndraEatsyourBrain explică (pentru neutrino):

Si mai exact cum as putea face asta?

| ДdД a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti direct cu el, sa ii explici cum te simti cand se conporta asa cu tine si sa gasiti impreuna o solutie, pentru ca tu esti in mijlocul problemei, prietenele tale nu pot vedea problema asa cum o vezi tu, si e mai bine sa iei tu decizia dupa ce ai discutat cu el, si sa nu te bazezi prea mult pe altii, pentru ca in cazul in care nu ai luat cea mai buna decizie tu ai de suferit cel mai mult.

Pa-pa! Ai grija de tine!

| AndraEatsyourBrain explică (pentru ДdД):

Da. ai dreptate dar daca o sa vorbesc cu el, o sa imi fie cam rusine adica daca nu ia in serios?!

| ДdД a răspuns (pentru AndraEatsyourBrain):

Pai daca nu te ia in serios asta ar trebui sa iti dea de gandit...chiar vrei sa ai o relatie cu un baiat care nu te ia in serios? Viata e mult prea pretioasa ca sa o irosesti cu cineva care nu merita, chiar daca e vorba de 1.2.3 luni sau poate mai mult.Nu te ia in serios nu te merita, pentru ca ar trebui sa iti aprecieze sinceritatea si curaul de a vb deschis cu el.Cat despre rusine..las-o la o parte, ai incredere in tine si discutia va decurge bine.
Bafta!

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Ca sa nu te simti prost fa-l si tu gelos si daca merge inseamna ca tine la tine. dar dacu nu vrei sa il faci gelos vorbeste cu el incearca sa ii explici ca se comporta rece cu tine si daca contunua mai bine va despartiti. sper ca te-am ajutat :*

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns (pentru TeLefonCubĻuştutž):

Scuze acolo trebuie sa fie daca nu dacu

| AndraEatsyourBrain explică (pentru TeLefonCubĻuştutž):

M-am despartit de mult de el. Asa a fost cel mai bine. cu toate ca si acum mai ma gandesc putin la el. dat trece :* Mersii de raspuns oricum. :*