| anonim2533 a întrebat:

Daca introduci un deget intreg in vagin, mai esti virgina? Sau se poate sparge himenul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti sa-ti bagi 1 sau 2 degete in vagin si sa te masturbezi cat si cum doresti, fiindca este IMPOSIBIL sa te AUTOdezvirginezi. De asemenea bineinteles ca exista si posibilitatea ca in in urma introducerii mai neatente, mai brutale sau mai violente, a degetelor in vagin sa fie afectata integritatea pielitei denumite HIMEN, care poate fi doar putin atins/lezat sau sa se rupa complet si astfel ''pasarica'' sa devina DEFLORATA. Insa cu toate acestea, indiferent de starea HIMENULUI, adica INTACTA sau DEFLORATA, tu ramai in continuare VIRGINA pana in momentul in care in vaginul tau va intra un penis real al unui baiat/barbat. Numai in acel moment iti vei pierde virginitatea indiferent daca se va produce sau nu sangerarea. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Practic da
teoretic daca iti rup himenul nu

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Al cui deget?

| HazelEyes77 a răspuns:

E posibil sa se perforeze partial dar asta nu inseamna ca iti pierzi virginitatea -asta se intampla numai cand intretii raporturi sexuale cu cineva. Deflorare se numeste.

| Justme1997 a răspuns:

Ești virgină până la primul act sexual indiferent de himen, dar nu pățește nimic nici ăla de la 1 deget