| hanibani a întrebat:

Daca intru in vorba cu un baiat pe mess,(precizez ca ne stim doar din priviri, el fiind la aceeasi sc cu mine)eu intretinand conversatia un pic mai mult decat el, si vreau sa vorbesc cu el si a2a zi par disperata?
mie chiar imi place de tipu straight face
funda, vot si scuze pentru eventualele greseli de scris|exprimare

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu are nimic ca vb cu el (si-a dat si el seama ca l-ai bagat cu un motiv in lista) daca crezi ca te place MAI bine daca nu, nu conteaza vb cu el sa va cunoasteti si dupa daca vezi ca ar tine l tine ca aveti in comun ceva :0 sa-i zici ca iti place de elhappy

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Nu neaparat. adica daca conversatie este detasata, vezi ca iti raspunde in acelasi fel incat sa continuati conversatia si nu sec. eu zic ca l-ai putea intreba daca vrea sa astrti legatura, ca ti se pare ca esti ok si ca te-ai simtit bine vorbind cu el. nu inseamna neaparat ca tragi de el, inseamna doar ca vrei sa socializezi si ca esti interesata sa porti o conversatie cu el.

| PCDemon a răspuns:

Nu, chiar deloc.
Fii sigura ca el are chef de vorba. Nu il presa prea tare, si inca ceva; daca tie chiar iti place, spune-i-o in fata! happy Dar nu ceva disperat de genul: TE IUBESC, SPUNE-MI CA MA IUBESTI!, oh nu!
Ceva de genul: Stii, mie imi place de tine, esti simpatic big grin

Vezi tu ce faci! happy

See-You! wave

| Christy448 a răspuns:

Pai cu un tip(a) care iti place iti vine sa vorbesti in fiecare zi. pentru ca... iti place! asa e, si totusi cand ai o iubit-a n-o mai scapi din ochi. Deci nu, nu esti disperata, doar esti indragostita.

| EllenaMiss a răspuns:

NU a 2a zi! lasa-l vreo 4 zile stiind ca iti place dar trebuie sa rezisti tentatiei. cine stie in aceste 4 zile daca te place te poate baga si el in seama :*