| xxCupcakExx a întrebat:

Bunabig grin...am o problema.Sunt foarte timida si de multe ori cand vreau sa vorbesc cu cineva de pe mess, in special daca e baiat, nu reusesc.Adica mi-e rusine si am impresia ca daca il intreb ce face o sa zica ca sunt disperata sau ce vreau de la el.Imi puteti spune ce sa fac sau cum sa intru in vorba cu el?

Răspuns Câştigător
| didii a răspuns:

Buna!

Pai... ce pot sa spun, mess`ul este cea mai usoara metoda de a comunica, daca esti genul de fata timida.

Ca sa "intri in vorba cu el" gaseste niste subiecte interesante despre care sa vorbiti...
Dar asta depinde si ce varsta are EL.

Daca de exemplu are vreo 16 ori peste, il intrebi daca e la liceu, in care liceu, ce vrea sa faca pe viitor, cu ce echipa de fotbal tine, ce mancare prefera, etc. big grin

Daca are vreo 14, sau chiar mai putin, atunci intreaba`l chestii mai simple, ca: la ce scoala esti?, cu cine traiesti ( parintzi, fratzi, surori etc.), care e sportul lui preferat, etc. happy

dar daca iti place de el si ai vrea sa te combini cu el smug

atunci "ia`ti inima in dinti blushing" si intraba`l daca are prietena!

Sper ca te-am ajutat ^.^

Aici e id`ul meu, daca mai ai nevoie de mine, sa ma intrebi ceva

dyana_skumpyk08

:*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Abordand subiecte generale, chestii de pe net intresante.Incepe de la un subiect neutru si intra in aspecte mai persoanale mai tarziu.Nu exagera cu emoticoanele si cu intrebarile daca tipul evita sa iti raspundawinking

| bOse a răspuns:

Crede-ma, baietii sunt mai timizi ca fetele.

| zonik93 a răspuns:

Pai sa-ti iei inima in dinti sj gandeste`te ca vobesti cu persoana ta` big grinbig grin
Sj bagate in seama cu el`:X
Nu o sa te considere o disperata, stai linistita!
E doar un salut "buna" si un ce faci happy
si restul vine de la sine :d

| Sile_6892 a răspuns:

Inteleg sa fii "timida" cand vorbesti fata in fata cu un prieten nu si cand vorbesti pe mess. Este frumos ca esti "rusinoasa" dar nu exagera cu ea. Nu imi trimiti id de mess sa vad si eu daca chiar esti rusinoasa? Poate nu uiti sa dai si fundita.