| anonim_4396 a întrebat:

Daca iubesck un arab este ceva periculos ca multi imi zic sa nu ma mai intalnesc cu el pentru ca religia lui este f periculoasa as vrea si eu sa stiu ce este atat de periculos in religia musulmana ca toti sunt de aceeasi parere ca este periculoasa

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Am o colega care s-a casatorit cu un arab, desi el era casatorit si in tara lui de origine si avea si copii. Dupa ce a extorcat-o pe colega mea, lasand-o falita( si-a pierdut apartamentul, masina si are o gramada de datorii la banci si la camatari), a si parasit-o pentru alta. Ce zici de asta?

| Duhovnicul a răspuns:

Pai nu sunt deloc periculosi, adica in sensul ca nu sunt toti teroristi insetati de sangehee hee. Dar ai grija sa nu faci misto de profetul sau - Mohamed, sau in general sa ii iei religia in deradere, ei spre deosebire de crestini sunt foarte devotati religiei lor si uneori reactioneaza violent cand nu sunt respctati. Ar fi bine de stiut ca musulmanii sunt si mai agresivi cu femeile, religia lor le da dreptul sa isi pedepseasca femeia daca aceasta i-a iesit din cuvant. Pedeapsa, nespecificand ce anume ( sa o loveasca, sa o bata. )

| Katona_Eva_1966 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Sa sti ca nu este adevarat nimic ce spui pentru ca in Iordania sint multe fete romance si traim foarte bine daca respecti sotul tau nu ai probleme sint multe care nu imbraca lung si fara batic si lor le place sa aiba neveste straine

| Ioana2518 a răspuns:

Nu te complica draga mea cu asemenea oameni:*

| Gabitsza a răspuns:

Ei sunt foarte stricti cand vine vorba de nevasta...sau mai bine spus neveste. ti-ar conveni ca barbatul tau sa mai aiba inca 1, 2 neveste? mie nu
Apoi trebuie sa porti esarfele alea pe cap.sa treci neaparat la religia lor.nu ai voie sa vorbesti cu alti barbati si mai e ceva care mie mi s-a parut ciudat.la ei daca femeia cand naste nu face baiat barbatu' o bate de o rupe pentru ca la ei baietii sunt de baza.
Si multe altele deci sfatul meu e sa nu t complici cu oameni din astia. ai grija

| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Da este periculos pentru ca el la un moment dat iti va cere sati schimbi religia si in al 2-ilea rand va fi foarte strict cu tine si te va pune sa porti haine dinalea cum porta religia lui si cei mai multi dintre ei fac parte din organizati criminaliste si ar putea sa te rapeasca sa domne fereste sa te puna sa te prostituezi.Ai grija de tine.

| Mia a răspuns:

Esti nebuna? In nici un caz sa nu te mariti cu el.Nu ai vazut la tv cazuri de romance maritate cu musulmani? Le iubeau doar inainte de casatorie, dupa...erau doar slugi, le obliga sa faca multi copii, le bat, nu le lasa sa iasa din casa... e aiurea.Deci NU!

| pinky_2290 a răspuns:

Cauta pe net despre crima de onoare si acolo o sa aflii mai multe lucruri despre cat de periculosi sunt barbatii care au religia musulmana.

| Katona_Eva_1966 a răspuns:

Eu traiesc in iordania de 23 ani sint casatorita cu un musulman sa stii ca dimpotriva religia nu este periculoasa