| aly_4607 a întrebat:

Daca iubitul/iubita voastra ar face orice pentru voi, v-ar fi alaturi in momentele grele si v-ar iubi mult de tot insa ar fi extrem de gelos/geloasa ce ati face?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

As incerca sa nu-i dau motiv. Daca gelozia este nejustificata, atunci se pune altfel problema. Acest sentiment este foarte periculos, atat pentru cel care-l poarta in suflet cat si pentru cel care reprezinta tinta lui. El poate lua amploare foarte mare si manifestari destul de neplacute. Incearca sa elimini cat poti din sufletul partenerului gelozia. Explica-i ca daca se comporta asa nu inseamna neaparat ca te iubeste. Ca nu asta doresti de la el si ca te deranjeaza. Daca te iubeste cu adevarat, se va schimba. Cere-i o astfel de dovada de iubire, pe care ai putea-o intitula chiar incredere. De asa ceva este nevoie intr-o relatie, si nu de suspiciuni.

5 răspunsuri:
| dannny a răspuns:

Daca ma iubeste intr-adevar asa de mult si ar face orice pentru mine sunt sigur ca daca i-as explica situatia m-ar intelege si s-ar mai potoli... dar daca nu ma iubeste si sta cu tine doar pentru ca ai "baza", bani si alte cele si te vrea doar pe tine sunt sigur ca ar face ca toate aratrile. dar asta nu inseamna ca cei care sunt gelosi intr-o relatie nu iubesc. dar o relatie se bazeaza pe comunicare dragoste si prietenie.asa ca trebuie sa avem incredere in persoana iubita.si sa o lasam PUTIN mai lejer...tongue

| emulas a răspuns:

Nu as face nimic
un om devine gelos atunci cand tine la ace-l lucru si ii este frica sa nu-l piarda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa ma iubeasca enorm, gelozia te sufoca.Iti da impresia ca persoanei in cauza ii trebuie tratament asemanator cu a lui Vadim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As cauta sa o conving ca nu are de ce sa fie geloasa. daca tot imi face scene i-as da doua peste ochi, si i-as spune ca o iubesc foarte mult si am nevoie de increderea, si dragostea ei, incredintando inca o data ca sunt sincer si ca o iubesc.