| Соlorful a întrebat:

Ati renunta la un prieten/o prietena pentru ca iubitul/ iubita e gelos/geloasa?

8 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu. Dacă e iubitul meu, înseamnă că mă iubeşte, drept pentru care ar trebui să înţeleagă că e doar un prieten

| Mariana2B a răspuns:

Eu da. Daca iubesti pe cineva faci si sacrificii happy (Parere personala)

| Fernando9Torres a răspuns:

Nu,iubita nu mi-a fost de atatea ori la greu decateori mi-au fost prietenii/prietenele! Deci nu!

| Sociopat a răspuns:

Bros before cunts.

| LoveTenis a răspuns:

Nu, pentru ca dupa ce iubitul\iubita se va desparti de tine(ncio relatie nu e eterna) doar prietenul iti va fi alaturi. Daca te-ar iubi cu adevarat, parerea mea, ar trebui sa aiba incerdere in tine. Dupa mine nu merita sa renunti la o persoana care va sta si sta cu tine mereu.Este alegerea ta daca vrei sa ramai singura dupa ce prietenul\prietena ta se va desparti de tine tu alegi...

| Соlorful explică (pentru LoveTenis):

Mi se pare corect. Pe de alta parte, trebuie sa recunosc ca am vazut si eu ce inseamna gelozia si nu e tocmai placut...sunt indecisa in problema asta.

| Celestina003 a răspuns (pentru LoveTenis):

Prieteni raman mereu pe drqu ....cu prieteni te casatoresti, nu? Acum depinde de varsta.

| miru2000 a răspuns:

Nu