| Anonima283 a întrebat:

Dacă luna trecuta, seara în a doua zi după ovulație(la ora 23) iubitul meu mi-a atins zona vaginală (zona la intrare în vagin), nu a penetrat dar a avut acel lichid preejaculator pe penis. Aș putea să rămân însărcinată? Sau dacă mi-a indrodus degetul având acel lichid pe deget? Rog seriozitate. Menționez că de frică am luat și pastila de a doua zi în maxim 19 ore și mi-a venit și menstruația regulat, aceeași cantitate și aceeași culoare.

Răspuns Câştigător
| Quassaar a răspuns:

Cei care susțineți asemenea aberații.da-ti un exemplu pe planeta asta care a rămas gravidă pentru că și-a băgat un deget înmuiat în spermă in vagin. Terminați nabii cu asemenea aberații...

| Anonima283 explică (pentru Quassaar):

Nici macar nu era sperma. Era lichid preejaculator.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da si da!
Se poate spune ca ai avut noroc, ca ti-a venit si ciclul!
Dar, de ce atata inconstienta si risc inutil?! V-ati spalat macar pe maini inainte?!

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu crezi că pastila aia poţi să o iei aşa, oricând, oricum, fără consecinţe? Ai luat-o într-un mod absolut tâmpit.

| Tipul0111 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, pana la urma nu ajungi asa doar ca ti-o baga si ti-o scoate, ca sa ramai insarcinata e necesar doar sperma sa ajunga sau acel lichid de care spui tu, el tot contine o multime de spermatozoizi, conteaza cat de fertila esti tu in acea perioada.