| NightCrawler919 a întrebat:

Daca lunea aceasta stopul mi-a venit joi si s-a terminat miercurea urmatoare, iar eu am intretinut un contact sexual cu prietenul meu in urma cu 4 zile, exista posibilitatea sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de luna Octombrie, atunci menstruatia amintita a putut sa inceapa in ziua de Joi numai in data de 4 Octombrie si sa se termine Miercuri 10 Octombrie. (Exista doar aceasta unica posibilitate)
Fiindca astazi este 16 Octombrie si sexula amintit a avut loc in urma cu 4 zile, reiese ca actul sexual a fost intretinut in data de 12 Octombrie, adica in cea de-a 8-a zi a ciclului menstrual. Formarea sarcinii in cea de-a 8-a zi a ciclului menstrual se poate intampla NUMAI/DOAR in cazul particular in care lungimea ciclului menstrual este mereu mai scurt de 25-26 de zile, sau in cazul in care caracteristica principala a ciclului menstrual este aceea de a fi extrem de DEREGLATA/NEREGULATA.
Si bineinteles ca sarcina se poate forma doar daca ajunge sperma IN VAGIN, indiferent de cantitate sau prin ce mod se produce. In concluzie posibilitatea de a se putea forma sarcina EXISTA, insa cel mai probabil este atat de mica incat se poate aprecia ca fiind aproape IMPOSIBILA. Deoarece se pare ca nu ai nici macar informatiile minim necesare si corecte in privinta procesului prin care ia nastere o sarcina, ar fi bine ca ori de cate ori vei intretine sex acesta sa fie protejat, adica sa folositi mereu prezervativul. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, stai linistita, ca numai duminica se ramane gravida, ori tu ai facut sex vineri laughing

| mihai69 a răspuns:

„Daca lunea aceasta stopul mi-a venit joi"
rolling on the floor
Răspunsul corect este: nu.

| NightCrawler919 explică:

Luna*