| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am avut contact sexual neprotejat însă nu și-a dat drumul in mine. După două săptămâni mi-a venit stopul.
Exista posibilitatea sa fiu însărcinată?

17 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Și dacă ai fi? Ce are? Un copil e o bucurie în casă.

| Miha50miha a răspuns (pentru ancaval):

Nu la 18 ani...cel puțin pentru mine ...nu

| ancaval a răspuns (pentru Miha50miha):

Nu? Atunci de ce ai făcut dragoste cu el? Dacă zici că nu! Știai că poți rămâne gravidă, corect? Deci ți-ai asumat!

| Miha50miha a răspuns (pentru ancaval):

Doamne... Nu am făcut nimic. sunt virgina; da era mult mai ușor să întreb așa decât să spun că nu am făcut nimic. Doar m-a atins în zona aia și îmi e frica sa nu rămân din cauza lichidului preejaculator desi nu cred că a avut așa ceva.
Da mersi că m ai ajutat, ce sa zic

| ancaval a răspuns (pentru Miha50miha):

Nu mă lua cu "Doamne".
Ai zis CLAR că ai avut contact sexual. Ai primit răspuns în funcție de ceea ce ai scris. De unde să știm noi că ăla doar te-a atins? Poate eu ar trebui să zic "Doamne", și nu tu.
Și NU ești gravidă, dacă zici că doar te-a atins.
Mai bine îți vezi de școală și lași lucrurile astea pentru mai târziu, când o să îți dorești ceva serios cu un băiat. Totuși, suntem oameni, avem sentimente și NU trăim doar pentru sex și plăceri.
Cu plăcere!

| Miha50miha a răspuns (pentru ancaval):

Nu cred ca îţi permiți să afirmi dacă imi doresc sau nu ceva serios cu acest băiat, nu ai de unde sa stii.
Nu cred ca "trăiesc pentru plăceri și sex" din moment ce nu am făcut sex niciodată, astea sunt afirmatii pe care le adaugi tu aiurea. Dacă la 18 ani ti se pare deplasat ca am un prieten ori ai trait intr o peșteră ori...(nu, alta varianta nu exista) uita te in jur si nu o sa ti se mai pară deloc deplasat.

Ca sfat pe viitor de la o "copila" de 18 ani ...nu mai raspunde la întrebări dacă nu ai de gând să oferi un raspuns care sa ajute! Pa pa

| ancaval a răspuns (pentru Miha50miha):

Nu ai făcut sex niciodată? Păi și de ce dracu ai pus întrebarea? Dacă nu ai făcut, e clar că nu ești gravidă! E atât de greu de înțeles? Haloo! Deșteptarea!

Sfat? De la tine? Măi dar ce experiență multă ai tu, încât poți da sfaturi!
Din moment ce ne întrebi pe noi despre o posibilă sarcină, e clar că nu ai experiență. Deci NU îmi da sfaturi, dacă nu știi nici tu multe.
Eu doar te-am sfătuit să-ți urmezi școala și să lași unele lucruri pe mai târziu pentru binele tău, pentru că sunt mai mare decât tine și am ceva experiență de viață. Este timp și pentru băieți. Crede-mă! Bineînțeles, tu alegi ce faci cu viața ta, tu răspunzi, nu eu.

| VI3 a răspuns (pentru ancaval):

Mă, dar rea te-ai făcutwinking.

| ancaval a răspuns (pentru VI3):

Mai rea decât tine? Vaaaiii, rușine să îmi fie! Oare cât mă mai rabdă pământul?

| VI3 a răspuns (pentru ancaval):

De ce sunt rău?

| ancaval a răspuns (pentru VI3):

Dar eu de ce sunt rea? Că așa zici tu? Da' cine ești tu? laughing Sau, ai glumit? Mi-am dat seama.

| VI3 a răspuns (pentru ancaval):

Tu nu știai că râsul îngrașă? ( Mai ales după ora 18:00)winking. (Glumesc cu tine). laughing.

| ancaval a răspuns (pentru VI3):

Ce sportiv ești tu! Mamă, mamă.
(Și eu glumesc că glumesc, adică nu glumesc, deci vorbesc serios).

| VI3 a răspuns (pentru ancaval):

Chiar sunt sportivwinking. 3 ani de calisthenics și acum fac sală, deci da! Sunt sportiv! (Vorbesc serios).winking
Îmi era dor de tine ( Glumesc) laughing.

| ancaval a răspuns (pentru VI3):

Nu te-am întrebat ce ai făcut (dacă ai făcut!).

| VI3 a răspuns (pentru ancaval):

Eram 99.9% sigur că o să spui asta laughing. Câți ani ai, dacă nu te superi?

| aneliram a răspuns:

Altă dată să vă protejați!