| ioanafcsb11 a întrebat:

Daca m.am masturbat asta inseamna ca nu mai sunt virgina?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu in momentul in care FACI SEX nu mai esti verginica

| RAY a răspuns:

Nu,daca te-ai masurbat esti viegina, daca tiai bagat cev tare si a scurs sange numai esti virgina, intrebarea e cum te-ai masturbat si cu ce?

| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea marii majoritati o fata isi pierde virginitatea doar in momentul dezvirginarii, adica abia atunci cand vaginul ei este penetrat de penisul real/adevarat al unui barbat. Se prea poate ca din neatentie sau greseala sa-ti fi lezat/rupt himenul si din acel motiv sa-ti fi curs acele cateva picaturi de sange, insa in acest caz doar te-ai deflorat nu si dezvirginat. Actiunea ta prin care tu ti-ai bagat degetele in "pasarica" sau diferite alte obiecte nu poate fi considerata decat o simpla autosatisfacere/masturbare nevinovata. Asa ca in cazul in care tie iti face placere si ajungi sa simti satisfactie la finalul actiunii poti continua linistita aceasta activitate, deoarece prin masturbare nu te poti dezvirgina.In cazul tau se poate afirma fara a gresi : DA ESTI VIRGINA IN CONTINUARE. Multa sanatate.

| Oana92 a răspuns:

Esti virgina pana in momentul in care faci sex cu un barbat. Exista insa riscul sa iti fi rupt himenul daca in timpul masturbarii ai introdus in vagin un obiect/deget.

| nbghgkj a răspuns:

Nu