| LEYLA1 a întrebat:

Daca m-am nascut fara himen,.cum isi da seama doctorul ca sunt virgina?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu isi poate da seama. Va scrie himen absent congenital.

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea unei fete/femei NU are absolut nici-o legatura cu EXISTENTA, STAREA sau LIPSA acelei pielite denumite HIMEN. Starea de VIRGINITATE reprezinta : un CONCEPT, o NOTIUNE, o IDEE care este de natura psihico-mentala, fiindca de fapt ea reprezinta o stare IMATERIALA, INTANGIBILA si INVIZIBILA, lipsita de forma sau consistenta, reprezinta ceva ce NU EXISTA FIZIC, ea EXISTAND doar MENTAL, fiind localizata in MINTEA fetei/femeii si NU asa cum GRESIT se considera ca este situat/localizat la nivelul vaginului. Rezulta cat se poate de clar si cert ca exact din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE, niciodata NU poate fi constatata sau determinata de o alta persoana, sau de medic, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si fiindca NU poate fi nici perceput, atins/vazut/pipait in mod real/fizic/material, drept urmare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat si nici accidental. Medicul ginecolog poate sa constate vizual doar starea reala si faptica privind INTEGRITATEA ''pasaricii'' in ansamblul ei. Medicul ginecolog sau altcineva, poate sa vada doar starea himenul privind integritatea acesteia, daca este intact/intreg adica nelezat, ori daca este rupta/deteriorata si in acel caz acea ''pasarica'' este DEFLORATA. Din acest motiv simpu si banal, niciodata niciun medic responsabil, NU se va pronunta asupra virginitatii fiindca nu poate sa stie in mod precis si sigur cand, cum si prin ce modalitate s-a produs deflorarea ''pasaricii'' respective. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI de pe aceasta planeta, in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate DISPARE deci NU ''se pierde'' si se produce NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Dar acest lucru il stie/cunoaste insasi doar ea cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE (stare vizibila) si nu DEZVIRGINARE (stare invizibila) asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit datorita lipsei de educatue, lipsita de cunostinte medicale si profund dezinformata. big grin Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu poate să-și dea seama nici dacă aveai himen la început. Pentru că acesta se poate rupe și în urma unor activități care nu implică sexul. Așadar, poți fi deflorată fără să fii și dezvirginată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu isi da seama...Asta o vei stii doar tu. Cand te va controla va observa doar ca nu mai esti virgina