| AndreeaAndreiutzaDeiutzicaLuMama a întrebat:

Pentru baieti intrebarea. Cum va puteti da seama ca o fata nu mai este virgina? De exemplu sunt unele fete care se nasc fara himensad Dau funda. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mariusflorin90 a răspuns:

Buna, AndreeaAndreiutzaDeiutzicaLuMama! ce pot sa zic e ca ai dreptate, or fi ele unele fete care se nasc fara himen si sa fie virgine, dar nah...ca sa afli purul adevar trebuie intrebate fetele in cauza daca mai sunt sau nu virgine, si totodata trebuie mai avuta si incredere, dupa vorba dupa comportament si-asa mai departe se mai observa sau se mai lasa de observat daca fata in cauza ar fi sau nu virgina. ma rog, acum nu prea mai conteaza virginitatea in ziua de astazi, mai important si cel mai important e intelegerea reciproca, respectul si iubirea, dragostea ce si-o poarta un cuplu sau o familie. asta este, trebuie sa mai acceptam omul si asa cum este el, ca deh n-avem ce face;-) daca o fata nu mai este virgina si tie iti place de caracterul ei atunci nu vad ce importanta ar mai avea virginitatea. sunt unii baieti care prefera numai fete virgine, dar pun pariu ca si aceia care sunt asa cum am scris acuma se vor putea obisnui pe parcurs si cu fete care nu sunt virgine. totusi, hai sa revenim la subiect.
pentru a mai vedea daca o fata mai este sau nu virgina se mai poate verifica mergand la medic sau in ultima cauza mergand pe incredere :-D;-)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu sunt baiat,dar se poate intelege din senzatiile fizice, in cazul in care fac sex sau din comportamentul general al fetei, in cazul in care nu fac sex.
Un spirit fin de observatie e suficient.
In felul asta stiu mamele cum ca fiicele lor probabil au facut "ceva", asa intelege mai toata lumea, in afara celor lipsiti de experienta sau a medicului ginecolog care ti-o spune cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cat de stramta si adapostita e „intrarea" (fizic).

Dupa cunostintele despre sex, sau mai bine zis nelamuriri.

Dupa cum reactioneaza la intrebarea „mai esti virgina?".

Dupa cat de degajata e si ce principii are in privinta sexului. Societatea inca mai considera sexul un subiect tabu, asa ca, atata timp cat nu ai experienta, tinzi sa ai o atitudine critica, apoi te destinzi.

Bine, nu e obligatoriu sa nu fii virgina doar pentru ca esti degajata.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Privind inlauntu.

| Andrei7447 a răspuns:

Iti voi zice pe scurt, daca ai sansa sa o intrebi, nu ezita si mai este varianta ginecologului...
Inafara de chestiile astea doua, cred ca este imposibil sa aflii. Bafta.