| Biancasata a întrebat:

Dacă mi-a întârziat menstruația si am niste pete mici maro ce poate insemna? Cam când ar trebui să apară menstruația?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Datele sunt insuficiente!
Nu mentionezi nicaieri daca ai ciclul de tip regulat sau neregulat, daca ai avut sex neprotejat in ultimile 2 luni, daca ai luat pastile anticonceptioanale, sau pastila de a doua zi. samd.
Ca atare, nu avem cum sa stim sau sa ghicim de ce nu iti vien tie emnstruatia.

| Biancasata explică (pentru Violleta2022):

Nu am ciclu regulat am facut acum 2 saptamani protejat dar nu inteleg de ce imi întârzie mi e tare frică ..ieri am avut puține scurgere maronie...nu stiu cât sa mai astept si ce sa fac.

| Biancasata explică (pentru Biancasata):

Înainte imi venea pe 11 12 acuma...asteapta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Biancasata):

Asadar, nici nu se poate vorbi de o intarziere la tine, avand ciclul neregulat si venind cand are el chef sa vina.

| Biancasata explică (pentru Violleta2022):

Dar oare de ce nu pe aceeași dată? Adică înainte mi-a venit la zile apropiate

| Violleta2022 a răspuns (pentru Biancasata):

Pentru ca este de TIP NEREGULAT!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca acum, in acest moment din timpul asa zisei ''intarzieri'' a menstruatiei au inceput sa apara cateva pete maronii, atunci se poate considera ca acest lucru inseamna de fapt inceperea sangerarii menstruale. Pe baza observatiilor efectuate in timp, a rezultat ca deseori astfel se manifesta pornirea menstrutiei prin aparitia a cateva picaturi de sange inchise la culoare in prima zi. In mod sigur sangerarea efectiva va incepe/porni maine. Multa sanatate!