| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia pe 12 iulie luna viitoare pe cat ar trebui sa imi vina? Plec la mare cam in aceias perioada si nu stiu ce sa fac ca sa imi intarzie un pic happy va rog ajutati-ma love struck

6 răspunsuri:
| lor3danna a răspuns:

Http://www.noifetele.ro/yourbody/periodpredictor.php iti poti calcula aici pe ce data trebuie sa iti vina, e foarte sigur.:*

| georgy90 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti vina pe 7-8-9 cam asa...pai exista cateva solutii pentru ati intarzia dar daca imi spui varsta cred ca te-as putea ajuta happy

| maiaaa ;x a răspuns:

Menstrutia vine de obicei din 28 in 28 de zile. Daca tie ti-a venit pe 12 iulie, numara 28 de zile din data respectiva si vei afla doar ca nu poti stii niciodata daca iti va veni fix in ziua aceea. Se poate sa iti intarzie cateva zile sau chiar sa vina putin mai repede, totul depinde de corpul tau. Din pacate chiar nu stiu ce sa faci ca sa iti intarzie, dar daca aflii spune-mi si mie tongue

| Andrelutssa a răspuns:

Http://28zile.noifetele.ro/ fa-ti testul asta si o sa iti zica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa presupunem ca pana pe 9 august nu imi vine menstruatiahappy Eu pe 9 august plec la mare daca m-as baga in apa rece mi-ar intarzia?