| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Azi ar trebui sa-mi vina menstruatia si nu a venit. Peste 2 zile plec la mare si nu as vrea sa imi vina chiar atunci. Se poate sa intarzie mai mult de 5 zile sau sa nu vina deloc luna aceasta? Mi s-a mai intamplat sa sara peste o luna sau sa intarzie cam 2 saptamani. Funda si vot! big grin

5 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Mie mereu imi vine cu 5-6 zile mai devreme de luna trecuta. Mamei mele imi vine cu 10 zile mai devreme deci nu se stie exact cand va veni la tine. Tot ce trebuie sa faci e sa te feresti sa stai cu picioarele in apa rece. Eu asa il grabesc sa vina mai devreme cand am ceva programat in zilele respective.
Nu-l poti modela, va veni cand poate. Tot ce trebuie sa faci e sa speri ca vine mai tarziu, macar sa ai timp 1-2 zile la mare sa te distrezi fara probleme.

| Mozambic19 a răspuns:

Se poate sa-ti vina cand esti la mare
happy
foloseste un ob...
n-ai ce altceva sa faci sad

| Dennii14 a răspuns:

Buna. Se poate sa-ti intarzie, dar asta nu conteaza de ce vrei tu. Daca e sa vina, vine. Nu conteaza pentru el ca tu esti la mare. Si daca ti-a sarit peste o luna, este ca asa e si eu am patit la fel, dar acuma daca nu-ti mai vine luna asta s-ar putea sa ai probleme cu el si nu e indicat sau daca nu-ti vine luna asta si luna viitoare... cel mai probabil esti insarcinata, deci mai bine sa iti vina :*.

| Methaallaid a răspuns:

Poate nu ți s-a regulat. Depinde de cât timp îl ai. Dacă până acum ai calculat în fiecare lună și ai calculat aproximativ corect, atunci s-ar putea să ai când ești la mare.

| DanutzzaMaria99 explică (pentru Methaallaid):

Il am de 7 luni si nu a venit niciodata regulat.