| ~p!$iii~ a întrebat:

Daca nu a existat penetrare, si nici ejaculare, doar lichid pre-ejaculator la exteriorul vaginului, poate fi vorba de o sarcina? Va rog sa ma lamuri cat la % exista riscul sa ramai insarcinata doar cu acest lichid. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e mic. Dar daca a ajuns lichid preejaculator pe vulva in perioada fertila, exista un oarecare risc de sarcina. E greu de zis in procente, probabil undeva sub 1%.

6 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

10%... dar dupa parerea mea nici atattongue Depinde cu cine ai facut-o laughing daca ala s-a excitat ca animalul probabil i-a mai curs putin si in tine fara sa isi dea seama.

| Pacala a răspuns:

Da, poate fi o sansa mare sa ramai insarcinata. Nu s-au inventat prezervativele sau pilulele anticonceptionale la tine?

| CarmenR a răspuns:

Si acel lichid contine spermatozoizi. E nevoie doar de unul singur sa ajunga la ovul. Pentru siguranta ta iti recomand un test de sarcina.

| Kittynika a răspuns:

99% daca a reusit sa intre inauntrutongue(si poate nu ti-ai dat seama)

| Anakatsu a răspuns:

101%

| OFM a răspuns:

100 % mai bine fa un test de sarcina da dc nu ati folosit perzevative?