| Mihaiuleu123 a întrebat:

Daca o fac pentru prima data cu iubita mea ea este virgina si ea la fel am.hotarat sa facem fara prezervativ deoarece e prima data si nu o sa dureze mult exista vreun risc?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dac va faceti amandoi inainte analizele necesare (exista boli care se transmit si pe cale sexuala, dar si pe alte cai si pe care le puteti avea chiar daca sunteti virgini) si sunteti 100% convinsi ca va doriti o sarcina (fiindca, asa cum banuiesc ca stii, sansa de a obtine o sarcina este maxima la dezvirginare), nu este nici o problema.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Methem no paka

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta, este bine sa stii ca dezvirginarea se efectueaza intotdeauna sau pe cat este posibil prin folosirea unui prezervativ fiindca durerea resimtita de fata se reduce semnificativ uneori la mai putin de 1/4 fata de durerea simtita in cazul in care nu se foloseste protectia. De asemenea in mod aproape sigur fiind virgin vei ejacula inca din primele clipe poate chiar inainte de a incepe penetrarea propriu zisa. Ar fi indicat sa va puneti de acord si in privinta a 2 nume; un nume de fetita si altul de baiat. happy

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta exista riscul sa o lasi gravida.