| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata intreba un baiat daca are sau nu prietena, inseamna ca este interesata de el. Iar daca in cazul unui raspuns negativ mai intreaba si "de ce nu ai prietena? " inseamna ca vrea sa fie cu el?

1 răspuns:
| MissxD a răspuns:

Pai nu chiar. Dar in cele mai multe cazuri cam da. Poate sa fie intrebarea adresata ca fiind doar o simpla curiozitate sau de cele mai mult ori daca persoana respectiva intra in detalii gen: "de ce nu ai?" si dupa aia isi schimba comportamentul fata de tine, inseamna ca vrea. Daca nu se ataseaza mai mult de tine inseamna ca nu vrea big grin Sper ca te-am ajutat!