| anonim_4396 a întrebat:

Daca o fata iti tot zice ca esti frumos[indirect] iti da like-uri pe fb, vrea sa faca poze cu tine etc. Ce insemna? Ca ma place? Adica si eu o plac nu e urata dar este cu un an jumate mai mare ca mine si ne intelegem chiar foarte bine...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod sigur exista o simpatie incipienta,care poate duce oriunde,la o lunga amicitie, la o povestioara nevinovata, nu poti sa stii.
Nu are importanta acel an jumatate in plus, al fetei, este nesemnificativ.Importanta e simpatia pe care ti-o arata, retine!
Continua sa te intelegi "foarte bine" cu ea si lasa lucrurile sa se desfasoare ca si pana acum, curiozitatea si gandurile care te framanta pot schimba mult nuanta discutiilor voastre.
Si-ar fi pacat sa se strice ceva, nu?

| IsabelaIssa a răspuns:

Din gesturi asa reiese ca te place. Daca va potriviti ca si prieteni, poate va veti potrivi si ca iubiti. Daca vrei sa fii cu ea, incearca si tu ceva gesturi simple, ia-o de mana, vezi cum reactioneaza, iar daca nu te respinge, poti continua. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Este posibil sa te placa dar, sau ambii sunteti foarte tineri, sau nici ea nu prea are multa minte.

| névtelen a răspuns:

Pai doar ca ti.a dat niste like.uri pe Facebook asta nu inseamna neaparat ca te place, dar cine stie thinking, eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea direct sa vezi cum ar decurge o conversatie, apoi incerci anumite gesturi si dupa daca vezi ca reactioneaza intr.un mod ok spune.i ca o placi.

| Anneeeee a răspuns:

De ce totul are legătură cu facebook-ul? laughing în fine. De ce nu vorbești cu ea direct? adică dacă crezi că-i cam place de tine, de ce nu-ți încerci norocul? :*