| sysy_1065 a întrebat:

Daca o fata virgina se culca cu un baiat cu prezervativ din prima i se poate intampla keva? nu ca as vrea sa o fq dar de curiozitatebatting eyelashes
:*

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

In urma actului sexual, cu sau fara prezervativ, fata nu mai e virgina.Prezervativul ii ofera, insa protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala si a unei sarcini nedorite.

| Rebecca a răspuns:

O sa se intample ca fata nu o sa mai fie virgina. sa ramana insarinata sau sa contacteze BTS'uri (boli cu transmitere sexuala) sunt sanse de aproximativ 5-10 %. si chiar daca "nu ca ai vrea sa faci", e bine sa fii pregatita inainte de acest pas, si sa fii si foarte bine informata
:*

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, o fata poate ramane gravida de la primul contact sexual, asta ne fiind atat de grav in comparatie cu o gramada de boli cu transitere sexuala(hpv.herpesuri genitale.etc) nici prezervativul nu protejaza in totalitate de aceste boli.asa ca ai grijja cum cu cine si in ce perioada a lunii o faci. sper ca te-am ajutat...bafta

| Quicky a răspuns:

Se poate. sunt sanse ca prez sa "cada" si daca are inauntru 6-7 stropi de sperma sunt destule sanse sa ramana si din prima. acum depinde

| k1nk1 a răspuns:

Daca baiatu stie ce sa faca, prezervativul nu "cade". doar sa nu fie rupt sau ceva de genu.altceva nu are ce sa pateasca...doar sa se dezvirginezelaughing