| Mihaela040519 a întrebat:

Daca partenerul a ejaculat in afara mea și după a introdus-o din nou sunt șanse de a rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Punctsivirgulaa a răspuns:

Se poate sterge + spala de 10 ori, sperma tot mai ramane pe *teava* baiatului unde exista sansa sa poti ramane insarcinata. Doar dupa prima urina, baiatul poate intruduce fara probleme penisul in vagin chiar si fara prezervativ. Doi la mana trebuie sa tinem cont si de perioada fertila a fetei. Daca aceasta are ciclu neregulat, nu va stii niciodata cand este urmeaza ovulatia, o femeie poate ramane insarcinata cu 3 zile inainte de ovulatie, ziua ovulatiei si 1-2 zile dupa ziua ovulatiei, restul zilelor sunt posibile sarcini dar foarte mici, aproape inexistente.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse mici dar există.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da pentru ca nu s-a șters

| Punctsivirgulaa a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Se poate sterge + spala de 10 ori, sperma tot mai ramane pe *teava* baiatului unde exista sansa sa poti ramane insarcinata. Doar dupa prima urina, baiatul poate intruduce fara probleme penisul in vagin chiar si fara prezervativ. Doi la mana trebuie sa tinem cont si de perioada fertila a fetei. Daca aceasta are ciclu neregulat, nu va stii niciodata cand este urmeaza ovulatia, o femeie poate ramane insarcinata cu 3 zile inainte de ovulatie, ziua ovulatiei si 1-2 zile dupa ziua ovulatiei, restul zilelor sunt posibile sarcini dar foarte mici, aproape inexistente.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, absolut toate sansele sa ramai gravida, NUMAI DACA erai in perioada fertila, fiindca avea gramezi de spermatozoizi pe teava, care s-au scurs involuntar in vagin, in primele secunde cand penisul a fost reintrodus.

| mihai69 a răspuns:

Da, dar numai dacă:
- ești în perioada fertilă;
- nu avea prezervativ.

| doctorandus a răspuns:

Dap, nicio metoda de contraceptie nu e 100% sigura.

| Robert2526 a răspuns:

Intrebarea ta este incompleta.Cand a introdus-o din nou? imediat dupa? Daca da, exista sanse, evident