| maria_4003 a întrebat:

Daca pe 18 februarie mi-a venit ciclul prima zi si am facut sex neprotejat asa pe ciclu dar nu a ejaculat in mine ca afara se poate sa ramii insarcinata.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de a ramane insarcinata in conditiile precizate este practic zero.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te si fa testul barza, de cel putin 2 ori, la cateva zile diferenta!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te si fa testul barza, de cel putin 2 ori, la cateva zile diferenta! Pt k DA, se poate!

| ada a răspuns:

Din cate stiu eu este foarte foart putin probabil sa ramai insarcinata in timpul menstruatiei. Dar alta data incerca sa nu mai faci sex neprotejat si mai ales cand esti pe ciclu. Te pai infecta atat tu, cat si partenerul.

| yasminna a răspuns:

Metoda asta de protectie nu e sigura, chiar daca nu a ejaculat in tine e posibil sa ramai insarcinata.Acum nu iti face griji prea mari ca sunt rare cazurile in care o tipa ramane cand o face in timpul menstrei.Totusi nu e bine ce faci, adica fa-o draq si tu cu prezervativ sau du-te la medic sa-ti dea anticonceptionale si nu o mai face pe menstra ca nu e frumos e chiar naspa, numai cand ma gandesc mi-se face rau.CAHHHHHH

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci prea tare sa faci sex sau sa te masturbezi cand esti pe ciclu eu fac de fiecare data si ador va recomand si voua si nu nu cred ca ai ramas insarcinata

| in.util a răspuns:

Sansele sunt foarte mici, nu-ti imi face probleme, cel mai probabil nu o sa patesti nimci de data asta dar pe viitor sa folosesti prezervativul, e sfant! si mie nu mi se pare incomod deloc, si uit de el. Intr-adevar exista sanse sa ramai dar de 0.01%, stai linistita, nu et mai speria, dar e bine pentru siguranta ta sa folosesti prezervativul mereu, si eu am facut odata sex neprotejat cu pritena mea pe stop si nu mi-a fost prea bine mie ca m-a cam usturat dupa, ca na, sunt niste secretii pe acolo, niste reziduri, iar penisul este destul de sensibil al chestii din astea