| SandraUnika a întrebat:

Am o mare problema acum 3 luni de zile am facut dragoste neprotejat cu iubitul meu dar el nu a ejaculat in mine in acel timp aveam ciclu regulat apoi l-am avut regula pana in aceasta luna iar acum nu mi-a venit mi-a intarziat cam 3 saptamani.Mentionez ca prima oara cand mi-a venit ciclul apoi mia mai venit 2 luni de zile. Oare ce sa fie vreo dereglare sau e posibil sa fiu insarcinata? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NatureSelf a răspuns:

Iti intarzie din alte motive, mentruezi, si nu e periodic, adica sa fie o data exacta, esti minora, undeva sub 17 ani. cam pe la 16 ani ar trebui sa incepe sa se regleze.Si daca el nu-si da drumu in tine, de la el cel putin nu ramai insarcinata, spoermatozoizi nu se pot lipi de peretele vaginei daca menstruezi.

3 răspunsuri:
| smile4u a răspuns:

Nu esti insarcinata, tia intarziat din alte motive, se mai intampla, o sa-ti vina

| ϐἝϐἿҬẔᾋ a răspuns:

Hey Sandra, daca el nu si-a dat drumu in tine nu esti insarcinata si stai linistita iti vor veni problemele

| Pirja_Ilie_1985 a răspuns:

Pai cumparati un test de sarcina ca sa fi mai sigura. succes