| aolomifrica a întrebat:

Daca prietena mea a facut un test de sarcina, a iesit negativ, dar inca nu i-a venit ciclu. deja este a 4-a zi in care a intarziat sad, se poate gen sa fi ramas insarcinata? ( am facut-o Neprotejat)

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Spune-i sa se linisteasca! s-ar putea ca si din cauza stresului sa-i intarzie! asteapta pana se implinesc cele 2 saptamani de la actul sexual, iar daca menstruatia inca nu a aparut sa-si mai faca inca un test!
Mie odata mi-a venit, dupa 43 de zile,, face-am teste dupa teste j imi ieseau negative! ziceam bine negativ, dar de ce nu-mi vine? Ceea ce ma face sa cred ca din cauza stresului mi-a intarziat! succes si sper sa te fi ajutat!
Sa ne auzim de bine! succes inca odata!

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul facut inainte de a opta zi de intarziere nu are nici o relevanta daca este negativ. Primul test concludent il va putea face dupa ce trec 7 zile de intarziere din prima urina de dimineata.

| mgtow a răspuns:

Nu ramai insarcinata, doar tu esti prietena dandu-te de gol.

| aolomifrica explică (pentru mgtow):

Prietena mea. adic gagica mea Na laughing asta am vrut sa zic

| IloveME a răspuns:

Da sunt aceleasi sanse sa fi ramas, cat sa nu fi ramas!
Sa faca alt test de sarcina cam la o saptamana-doua dupa actul sexual, cu prima urina din zi!
Intarzirea menstruatiei pot fi din mai multe cauze, asta nu inseamna ca a ramas neaparat insarcinata!

| aolomifrica explică (pentru IloveME):

Mersi,a facut testul in a 8-a zi dimineata. acum nu stiu

| aolomifrica explică (pentru IloveME):

Multumesc mult big hug succes si tie si mersi pentru sprijin!

| IloveME a răspuns (pentru aolomifrica):

Spune-i sa se linisteasca! s-ar putea ca si din cauza stresului sa-i intarzie! asteapta pana se implinesc cele 2 saptamani de la actul sexual, iar daca menstruatia inca nu a aparut sa-si mai faca inca un test!
Mie odata mi-a venit, dupa 43 de zile,, face-am teste dupa teste j imi ieseau negative! ziceam bine negativ, dar de ce nu-mi vine? Ceea ce ma face sa cred ca din cauza stresului mi-a intarziat! succes si sper sa te fi ajutat!
Sa ne auzim de bine! succes inca odata!

| mona a răspuns:

Sa repete testul pentru a fi mai sigura

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu se poate gen sa ramana insarcinata, gen

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai facut-o neprotejat normal ca poti sa ramai insarcinata. testul de sarcina il faci la 2 sapt dupa actul sexual si nu te baza pe unul singur

| neutrino a răspuns:

Pentru linistea ta, da, poti fi insarcinata!

Răspuns utilizator avertizat
| WildDream a răspuns:

Da poate fi insarcinata daca ati facut neprotejat... Testul ca sa fie corect trebuie facut dupa 8 zile de intarziere a menstruatiei nu dupa 8 zile de la contactul sexual... Sperietura de acum sa va fie invatatura de minte si sa faceti protejat de acum in colo.

| aolomifrica explică (pentru WildDream):

Da, multumim happy! Speram sa fie doar o sperietura sad

| Liliana1981 a răspuns:

Sa mai faca inca un test ca sa fie sigura. Dar e posibil ca sa ii intarzie din cauza stresului.

| ceziy a răspuns:

Da' cati ani ai?

| Nutellajustforme a răspuns:

Sa mai faca un test si vezi cum iese. in orice caz mergeti la medic :*

| aolomifrica explică:

Testul a fost facut in a 8-a zi dupa contactul sexual si in a 4-a zi de intarziere sad Pareri?

| Hilde a răspuns (pentru aolomifrica):

Ambele au iesit negativ?

| aolomifrica explică (pentru Hilde):

Doar unul a facut. dupa 8 zile. doar ca deja este a 5-a zi de intarziere pentru ea sad

| aolomifrica explică:

I-a venit ciclu dupa 6 zile big grin Multumesc mult pentru raspunsuri si asta a fost o invatatura de minte!

| Malina_Costina_1997 a răspuns:

Nu cred ca conteaza cati ani are! Stai linistita nu esti insarcinata...cel putin daca nu si-a dat drumul in tine... Daca vrei savbm mai mult. Da add la id : malina.costina