| Rose_2860 a întrebat:

Daca prietenul jura pe el ca nu m-a inselat, ar trebui sa il cred?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, depinde; unii jura ca si cum ar zice `Buna ziua!`, deci daca tu ai incredere in el si crezi ca nu te-a inselat atunci poate asa e, dar orice e posibil.
Unii cand jura spun adevarul dar nu toti fac asta, de exemplu prietenul meu, mi-a jurat de mai multe ori unele chestii si totusi nu s-a tinut de juramantsad.
In fine, e mai mult vorba de incredere, ca oricine poate jura, daca nu ai vreo dovada ca te-a inselat, crede-l.

| TąNyą a răspuns:

Da, dar Nu uita ca e posibil si să te fi înşelat dacă eşti de puţin timp cu el. rămâi pe gânduri dacă eşti demult ia-ţi gândul că te-a înşelat, dar ar fi prost să se jure degeaba. ar inseamna să nu mai aibe un cuvânt.

| irina20 a răspuns:

Ma de ce sa-l pui sa jure?
Crede-ma v-a jura de cateva ori si daca tu tot insisti, te v-a lasa cu ochii-n soare...

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Eu una nu cred in juraminte. Si mie mi-a jurat cineva, ceva si nu si-a respectat promisiunea. Ei bine, pana sa se intample asta credeam. acum nu mai cred. sad

Răspuns utilizator avertizat
| luana1 a răspuns:

Daca el te-ar pune pe tine sa juri ca nu il inseli, ti-ai dori sa te creada?

| georgy7165 a răspuns:

Depinde de situatie.Asta numai tu poti decide.

| IRI_5028 a răspuns:

Nope

| OxiiiLineage a răspuns:

Da. Daca ar minti pe un asemenea juramant, atunci nu este demn nici macar sa se uite la tine, daramite sa fie impreuna cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spioneazal si afla daca nu umbla cu cineva! sau pune-l sa jure pe rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punel sa se jure pe tine. daca tine la tine si chiar e adevarat ca nu tea inselat se jura. daca tea inselat si se jura. nu tine la tine si e naspa rau.

| anca2260 a răspuns:

Categoric NU

| florinuk a răspuns:

Stii ce. eu zic sa nu il crezi tot e posibil. un sfat ar fi sa il pui la incercare sau sa il cunosti etc mai bine dar in ziua de azi rar fffffffff rar care sunt fideli. ai grija!