| bebitza a întrebat:

Daca un baiat nu inchide ochii atunci cand te saruta inseamna ca nu pune suflet in acel sarut?
(el zice ca nu poate sa tina ochii inchisi cand saruta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legatura.probabil ca nu e un baiat prea romantic si visator. e cu picioarele pe pamant si poate i se pare o prostie sa tina ochii inchisi.nu pune baza pe asemenea aspecte pentru ca nu au importanta.

38 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba tu nu pui suflet in sarut daca ai timp si chef sa-l vanezi pe el cum isi tine ochii. E normal sa-i tina cum ii place si nu are legatura cu implicare. Oricum, vreo 5 ani eu n-am stiut daca sotul meu isi tine ochii inchisi sau deschisi cand ne sarutam fiindca eram prea ocupata ca sa oberv asta. In urma cu cateva saptamani l-am intrebat si mi-a spus ca ii tine deschisi fiindca ii place sa ma priveasca in timpul sarutului. Mi s-a parut tare dragut...

| fabiola a răspuns:

Nu are si nici nu conteaza, ci conteaza cat suflet pune in acel sarut!

| SweetCandy a răspuns:

Eu cred ca nu conteza. da sincer nu imi place sa ma sarute un tip si sa tina ochii desckisi...happy acum fiecare q alegerea luihappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita.Nu conteaza cum tine ochiihappyFiecare cum ii placewinkingDaca sarutul este un sarut frumos si plin de dragoste nu are importanta ochii happy

| carminaburana43 a răspuns:

Baietii in opozitie cu fetele in 90% din cazuri tin ochii deschisi in timpul sarutului pentru ca ei se simt mai bine daca pot vedea cu ochii deschisi ca e adevarat ce l-i se intimpla plus ca imaginea vizuala le excita mai mult-pe cind noua la majoritatea persoanelor de gen feminin sarutul cu ochii inchisi e mai placut pentru ca noi suntem firi mai visatoare ceea ce noi ne imaginam la nivel mental e mai provocatoare decit imaginea vizuala.

| Pho3nix a răspuns:

Probabil ca vrea sa iti vada sprancenele.

| Silvia a răspuns:

Asa sunt unii baieti, mai insensibili laughing
Oricum mai dragut [pentru noi, fetele] e sa tina ochii inchisi...
Acum fiecare cum e obisnuit :d

| Encore a răspuns:

LoL rolling on the floor
Nu are mai fata nici o legatura, fiecare cum ii place tongue

| yanny`s a răspuns:

Nici eu nu pot tine ochii inchisi cand ma sarut cu cineva.Imi place sa-i vad reactia, daca inchis ochii cred ca nu mai are niciun farmec.Fiecare gandeste in felul lui:*

| kh1ss a răspuns:

Nu are nici o legatura

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu e adevarat, cunosc foarte multe persoane care se saruta cu ochi deschisi, chiar si verisoara mea face asa, ori poate ca nu sunt obisnuiti sau nu le place. ori cum asta nu are legatura ca nu ii pasa, crezi ca daca nu iar pasa te-ar mai saruta? ori cum sper ca ti-am fost de foloshappy

| adi a răspuns:

Nu inseamna ca nu pune suflet, inseamna ca necesita un control oftalmologic!

| Bianca_4346 a răspuns:

Se mai intampla cateodata ca si eu si el sa tinem amandoi ochii deschisi si ne privim...este super faptul ca se uita in ochii tai.Depinde acum:poate ca ii tine deschisi deoarece doreste sa te vada tot timpul:X

| just4fun_8801 a răspuns:

Asta de unde ai scos-o? Ma copilasi nu tot ce vedeti in documentarele difuzate de posturile Cartoon Network si Fox Kids e adevarat.

| pisika a răspuns:

Cand inchizi ochii, simti mai intens sarutul, poate de aceea el inchide ochii, nu ai de ce sa te sperii.
E mai intens si f placut blushing

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Poti saruta si cu ochii inchisi si sa nu pui sufletwinking

| nimeni_1451 a răspuns:

Cred ca tine de firea lui, nu e asa romantic si pote ii place mai mult asa ca se simte stapan pe situatsie si nu se lasa dus de val...cred ca e mai misto ca atunci cand va sarutatsi sa va privitsi in ochi...acum fiecare cu preferinta luiwinking

| nivajna a răspuns:

Nu stiu cum voi dar dragostea adevarata se simte cu ochii inchisi doar asa simti asevarata placere... iata eu de exemplu ma sarutam cu ochii deschisi in cazul in care numi placea persoana si am patit-o eram cu prietenul meu si ne sarutam el tinea ochii inchisi iar eu ma uitam la dinsul si la un moment deschise ochii si a vazut ca eu ma sarut cu ochii deschiisi si nu prea i-a placut asta! atunci mia spoos ca cine se saruta cu ochii inchisi se iubeste daca eu ii tin deschisi inseamna ca nu simt nimic atunci nu stiam ce sa zic chiar daca asa era insa ma simteam vinovata ca el ma iubea dar eu numai ma foloseam de dinsul acum tot sunt cu el suntem fericiti si ne simtim bine de atunci n-am mai deschis ochii in timpul sarutului caci daca ma mai vede odata apooi nu stiu cei voi spune XD

| emin3mcosmin a răspuns:

E un baiat romantic...asc la mine noi baieti...inchidem ochi pentru ca simtim un sentiment placut si simti sarutul... dar cand ti ochii deschisi...vezi tot ce se intampla in jurultau...exemplu.cum ar vi sa te sarut.si eu sa ma uit in acelasi timp la tata floarea ce a mai cumparat...sau la msiniile de pe strada.nuhs...in fine fiecare cum i place:X:X:X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este o regulă de a ține ochii închiși în timpul unui sărut cum nici sărutul nu este la fel: mai apăsat, mai tandru, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii sunt oglinda sufletului.si sami scuzi afirmatia da unii spun ca daca nu belesti ochii, atunci b... i p.a.eu nu sunt de acord.as zice ca in dragoste e bine sa le b... i bine pe amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floorlaughing) fiecare saruta in felul luii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu poate sa isi desprinda ochii de la nici nici cand te sarutahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place sa ii tin deschisi sa il pot privi :p...acum dupa cum simti, ce conteaza daca sunt inchisi sau deschisi? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit oare la varianta ca el tine ochii inchisi gandindu-se la altcineva ca saruta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta asa e dar nu toti tb sa inckida ochii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! uite si eu la fel am patit numai ca la mine e altfel timp de o luna nu m-am uitat cum m saruta si l un moment dat eram curioasa sa vad cum m saruta si m saruta cu ochii deschisi ...si cum a zis brigaela ca vezi Doamne ma priveste, cand m saruta se uita in jurul lui peste tot oriunde odata l-am prins ca se uita l colega measad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer.happy. depinde de fiecare, pentru ca poata sa puna suflet si cand tine ochii deschisi. dar mie imi plc mai mult cu ochii inchisi simt si pot sa daruiesc mai mult decat atunci cand tin ochii deschisibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu pune inima in sarut atunci lasa-l caci el nu te iubestre