| Alexandra09999 a întrebat:

Dacă voi merge cu mama la un consult la ginecolog din cauza că ciclul imi vine extrem de haotic, poate o lună două nu mai imi vine, ginecologul ii va spune mamei daca mai sunt virgina? Mentionez ca am 15 ani

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din ce știu te întreabă dacă ești sau nu și cred că diferă și consultul de faptul dacă ești sau nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tot ce discuti tu cu medicul va ramîne intre tine si el, medicii nu au voie sa comenteze viata pacientilor cu nimeni.

| clauphotograph a răspuns:

Nu stau sa te critic acum cum de ce nu mai ești virgina la 15 ani, dar consider ca indiferent de situație, mama ta trebuie sa știe...

| XxBlueRosexX a răspuns:

Pai mergi singura nu cu mama ta si chiar daca merge cu tine ii zici ginecologului sa nu ii spuna nimic mamei tale..bafta

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai varsta de 15 ani impliniti, te poti prezenta la consultatia ginecologica fara sa fii insotita de un parinte sau o persoana adulta.
Fara a avea acceptul tau mentionat in SCRIS, niciodata, niciun medic care te va consulta indiferent care ar fi problemele tale de sanatate, conform deontologiei profesionale si a secretului medical, ii este strict intezis sa divulge orice informatie care se refera la constatarile facute.
Si mai mult de atat, avand in vedere reglementarile cu privire la deontologia profesional medicala si cele de confidentialitate, informarea parintilor de catre medicul ginecolog privind starea medicala a ''pasaricii'' tale ar fi ilegala si din acest motiv niciun medic NU discuta cu parintii despre existenta sau lipsa starii de virginitate, mai ales ca acest aspect nu poate fi stabilit si in plus evita orice discutie de aceasta natura fiindca este constient ca exista posibilitatea de a fi actionat intr-un proces si de a fi chemat in fata instantei de judecata. Sanatate!

| Frank51 a răspuns:

Cui crezi ca ii pasa daca mai esti tu virgina.

| sofisis a răspuns:

Daca intreaba, probabil ca da. Ii va specifica starea himenului tau.

| Dandinelle a răspuns:

De obicei medicul intreaba pacientul daca vrea sa fie singur/a in cabinet sau e ok cu persoanele de fata. Dar fiind minora, medicul ii va raspunde si mamei tale. Nu-ti fie frica, si mama ta a fost virgina odata si poate si ea a avut frustrarea asta de a nu afla mama ei. Iar poate aflarea acestei vesti va apropie mai mult.