| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.am facut dragoste cu prietenul meu, eu fiind virgina si eram in ultima zi de ciclu, am facut-o neprotejat dar el a zis ca nu s-a terminat in mine ci in afara. Dar intre mea ar fi:se poate sa raman gravida tinand cont de faptul ca eram pe stop in ultima zi si a zis ca nu s-a terminat in mine, oare care este posiblitatea sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ramai, dar pentru orice eventualitate, du-te la medicul ginecolog; iti va explica mai multe si stii ca vei fi protejata de prescriptiile acestuia.Multa grija!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 4%.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Trebuie sa te protejezi tot timpul!

| Vizitiul a răspuns:

Dar voi chiar nu aveti igiena, cum sa o faci cand esti in perioada de menstruatie? Cred ca ati avut parte de un miros imbietor in zona, este? Tineri aventurieri, dar ce credeti mai, credeti ca se termina slana si carnatul? Nu se termina, relax.Nu, nu ai ramas gravida, oricum, ar trebui sa te gandesti inainte de a avea contact sexual la urmari si nu acum. Poti sa-ti iei un test, faci pipi pe el si scapi de ganduri. Numai bine, "succesuri".

| tyana a răspuns:

Daca ai ciclu regulat nu ar trebui sa existe probleme.Mai ramane o intrebare, a cata zi de ciclu erai?

| paramore a răspuns:

Nu cred ca ai ramas dk erai ink pe stop, dar d obicei fetele virgine sunt mai sensibile, mai bine te duci la ginecolog dk ai posibilitatea si iti explica el, si mai sigur ar fi sa iti iei anticonceptionale, asa nu mai stai cu stres, sincer nu stiu cum e in ro, dar aici in italia unde stau eu ginecologul da retete si la minori, sunt niste pastile care se cheama yasminelle, sunt f. bune, lejere si nu ai nici o problema

| Mina a răspuns:

Sansele sunt mici. Data viitoare, ca sa nu te mai ingrijorezi, protejati-va!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum drc sa ramai daca nu s-a terminat in tine:tu nu stii ca trebuie sa ajunga spermatozoizii la ovul? asa ca nu s-a intamplat nimic pentru ca nu au facut contact>

| (0$t!n@ a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic si mai peste cateva saptamana sa-ti iei un test de sarcina si daca chiar asa este poti sa pastrezi copilul sau sa faci avort