| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita. ma confrunt cu o mare dilema...eu sunt fata si cam acu vreo 3 ani mi-a crescut mustata dar nu ca la baieti, era vizibila dar nici exagerat. ok, inainte sa fiu cu prietenul meu, noi ne cunosteam de pe atunci de cand aveam mustata, dar nikiodata nu a facut vreun comentariu referitor la asta.atunci eram doar amici. Dar suntem impreuna de destula vreme, eu de acu 2 ani am inceput sa mi-o dau jos si nu se vede.Insa problema mea e ca prietenul meu stie ca eu aveam inainte mustata dar acum nu mai am, oare el ma iubeste? Ma gandesc ca el stie ca aveam inainte mustacioara si poate hnu ma iubeste ca stie ca am avut, desi acum o epilez, sper sa nu ma luati la misto ca multe fete se confunta cu asta... bun, faza e ca el imi arata ca ma iubeste, suntem de mult impreuna, am facut si dragoste cu el, stie toti ca sunt cu el, ma ia peste tot cu el, mi-a aratat ca ma iubeste si are planuri de viitor cu mine, dar tot ma gandesc ca cum e posibil sa ma iubeasca cand stie ca eu aveam mustata inainte? Voi credeti ca nu ma poate iubi din aceasta cauza? Cum am spus, acum nu am ca o dau jos, dar daca o las sa creasca am asa e destul de vizibila. Voi ce credeti, ma iubeste prietenul? Se poate ca un baiat sa iubeasca o fata careia ii creste par sub nas?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angelica, tu faci din asta o problema mondiala, de viata si de moarte, ca mondiala iti spun eu ca e!
Tu stii cate femei apeleaza la epilatul pufului ala? Cred ca 90% dintre cele care au auzit de ceara epilatoare!
Termina cu complexele, asta e cea mai mica problema intr-un cuplu!
Ce crezi? Oare banuieste el ca tu ai avut si inghinal par? Sau la axile? Sau crede ca te-ai nascut spân-ă? tongue

77 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata o mica mustacioara nu va influenta sentimenteleunui barbat. Sigur ca se poate ca un barbat sa iubeasca o fata careia ii creste par sub nas, ce tu crezi ca femeile cu mici defecte fizice nu sunt iubite? Femeia inseamna mai mult decat un zambet perfect si o fata neteda. Inseamna ganduri, sentimente, suflet, minte, visuri, ambitii, comportament. Pentrua sta te iubeste, nu pentru netezimea buzei de sus.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Exagerezi la culme!

| Malvina24 a răspuns:

Daca te iubeste te iubeste oricum! Crede-ma nu prea cred ca ii pasa lui de mustata ta, daca tine la tine il intereseaza ceva ce nu poate vedea cu ochii-sufletul! fi alaturi de el iubiti-va si nu te mai gandi la mustacioara fi fericita!

| Romancutza a răspuns:

Cu siguranta da.Chiar crezi ca totul se rezuma la frumusete? El poate intelege ca iti creste siu ca-ti creste mustata doar este ceva normal, nu? Stai linistita, el sigur te iubeste cu adevarat.

| TąNyą a răspuns:

OMG numai fi asa speriataaa! Logic ca te iubeste dupa cate a-ti facut impreuna si cat ti-a demonstrat. Asta e doar in mintea ta de frica tongue, dar stai linistita din cate ai spus te iubeste mult si tu il iubesti mult si iti e frica sa nu-l pierzi. Stai linistita! Sa stii ca multi baieti prefera o fata fara mustata ca doar nu sunt si ei baieti si chiar le place ca au grija de ele si o dau jos.

| Luori a răspuns:

Esti comica pentru ca te "panichezi " asahee hee Se vede ca il iubesti
Stai linistita, muuuult fete au asa ceva. Important este ca te descurci cu eahee hee.
Sunt fete urate, naive, rele, antipatice, ce nu merita, care isi bat joc s. a. m. d si pe ele se gaseste unul [cel putin ] care sa le iubeasca. Cred ca ai un suflet bun de aceea meriti sa fii iubita!

Nu iti fa griji, bucurate de clipele cu el si fii fericita! Chiar nu ai nici un motiv sa iti faci griji deci sa iti iasa ideea asta din caphee hee. Pun pariu ca daca i-ai spune asta iubitului tau, ar incepe sa rada si apoi sa te sarute happy

Iti doresc sa va iubiti in continuare, sa pretuiti timpul impreuna si sa fiti fericiti!

| shtephie a răspuns:

Faptul ca ai avut mustata inainte nu este un motiv sa nu te iubeasca!
Din cate ai scris el chiar te iubeste!
Nu mai fii stresata de chestia asta!
Iubiti-va mult!

| irina20 a răspuns:

De ce crezi tu ca mustata pe care ai avut-o il va face pe iubitul tau sa nu mai tina la tine? Stai linistita, te iubeste si cu defecte si cu calitati. Daca el ar avea parul pe picioare lung, 15-20 cm, tu nu l-ai mai iubi?

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna!
Stai linistita, dupa cate spui tu el ti-a demonstrat de multe ori ca te iubeste, asa ca nu trebuie sa iti faci probleme pentru ca sigur nu conteaza pentru el daca ai avut si tu acolo cateva firicele mici.Nu cred ca asta il face pe el sa te iubeasca mai putin, pentru ca altfel nu mai era cu tine si nu iti demonstra ca te iubeste asa de mult.
Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti tu!
. Si sunt sigura ca prietenul tau tine f mult la tine si te iubeste.

| madagascar a răspuns:

Toate fetele au, nu esti nici prima nici ultima care se epileaza

| Frogie a răspuns:

Si totusi ce legatura are mustata? Daca te iubeste, te iubeste asa cum esti! Nu conteaza ca ai avut mustata sau mai stiu eu ce!

| JustMeFlory a răspuns:

Chestia asta e exagerata! Eu sunt cu un tip de 3 ani si pana acum nu am avut probleme cu mustata, dar de cateva luni a inceput sa imi creasca si mie mai vizibil langa o alunita.Cine crezi ca a fost primul care a observat? Prietenul meu, eu nu vedeam in casa, se vedea destul de bine afara.Si uita ca inca ma iubeste cu tot cu mustata!happy Crede-ma chestia asta pentru el nu conteaza absolut deloc! De fapt conteaza cel mai putin chestiile asteahappy

| adi4ever a răspuns:

Esti bolnavalaughing

| Ea12345 a răspuns:

Daca te-a iubit si cu mustata, te va iubi si asa. Oricum, acum ce faci ceva cu ea, el nu vede si te iubeste. Dragostea trece peste tot.happy

| GdX a răspuns:

Asta e motiv sa nu te iubeasca? Daca sunteti de atat timp impreuna nu crezi ca te iubeste? Daca nu ai incredere in el d c mai stai cu el? E fraier el ca mai sta cu tine ca ii faci asa ceva.

| alonet a răspuns:

Copilutz tu chiar nu ai de ce sa iti faci griji, ce te face sa crezi ca un baiat se gandeste fix la asta? daca ai fundul ok si sani potriviti restul nu mai conteaza, daca esti adolescenta, iar daca ai trecut de perioada asta, se mai gaseste interesat din cand in cand si de capacitatile tale intelectuale, chia mi-as dori sa citesti cartea "doar petru el/ doar pentru ea" la editura www.kerigma.ro se merita.
si asa ca idee am o intrebare: ce inseamna pentru tine iubirea si ce inseamna a iti arata iubirea fata de cineva, e atata de vasta aceasta notiune incat sunt sigur ca nici o data nu ti-ai pus intrebarea de mai sus. si nu uita sa nu confunzi o stare de bine cu iubire! iar daca zici ca ati facut si dragoste, sa iti fie rusine! nu acum ci la urmatorul iubit si la urmatorul si urmatorul :( pazeste-ti tineretea mai mult ca orice si nu uita sa citesti in eclesiastul 11:9. Bucura-te, tinere, in tineretea ta, fii cu inima vesela cat esti tanar, umbla pe caile alese de inima ta si placute ochilor tai; dar sa stii ca pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecata.

| Blue_2059 a răspuns:

E ceva normal sa-ti epilezi mustata.Stai linistita, si eu am avut dar nu eram cu el impreuna.Si am inceput sa mi-o dau jos.Stie ca ma duc la salon.Deci.eu zic ca mai bine fara, decat cu stuful acela sub nas.Si banuiesc ca iubitul tau, cu si fara mustata te accepta asa cum esti daca te iubeste.
Dar de ce nu incerci sa'l intrebi chiar pe el.Fii sincera si deschisa.

Te sfatuiesc sa te epilezi cu ceara creste greu, eu ma duc cam la 2 saptamani.Bigul nu e indicat, iti creste ca la barbati.

Good luck sweety:*

| claudiea79 a răspuns:

Stai linistita. daca este cu tine te iubeste. te iubea si cind aveai mustata. nu este un defect asa mare. stai linistita. te epilezi si taci din gura. si nu este nici o problema

| marla a răspuns:

Chiar crezi ca infatisarea e pe primul loc p. u el? ba nu e. pe primul loc e personalitatea si tot ce contine ea. Si daca ti-a aratat si singura ai vazut ca te iubeste. de unde ai mai putea avea dubii?

Iubitiva in continuare.

bafta voua =)

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Ma daca "stie "toti ca esti cu el e oklaughingSigur te iubestelaughing. Acum serios, ce legatura are aspectu`fizic cu iubirea? Cand iubesti, iubesti cu sufletu`nu cu altcv.Probabil acum 2 ani erai mica, nematurizata.Acum lucrurile s-au schimbathappyNormal ca te iubeste asa ca numa`fi asa stresatahappyLove is in the airbatting eyelashes. Have fun. xoxo[gossip girl.]

| jony a răspuns:

Eu iti sugerez sa-ti lasi cioc daca ai posibilitatea!happy

| EllyFMS a răspuns:

Nu iti mai face probleme, daca il deranja asta eu nu cred ca mai era cu tine de mult.Si nu are rost sa iti faci probleme din cauza astahappy.

Ai intrebat "Se poate ca un baiat sa iubeasca o fata careia ii creste par sub nas?". dar eu te intreb pe tine, mama ta nu avea mustata? Adivortat[doamne fereste] tatal tau de ea din acest motiv?

Si tu ai spus ca ti-a demonstrat ca te iubeste, nu iti mai face probleme:*!

| un copil:x a răspuns:

laughingScuze, dar chiar nu ma pot abtine sa nu rad.Cati ani aithinking Atata timp cat acum cand esti cu acel baiat nu mai ai mustata, de ce doamne iarta-ma crezi ca l-ar deranja ca ai avut inainte? De ce mai intrebi daca te iubeste, cand chiar tu ai zis ca ti-ai aratat ca te iubeste? Faptul ca ai sau nu mustata, nu este un motiv ca un baiat sa nu te iubeasca, asa ca stai linistita si nu-ti mai face atatea probleme. Oricum toate avem mustata, mai putin sau mai mult vizibila.

| judgement a răspuns:

Logic ca un baiat poate iubii o fata cu par sub nas... crezi ca daca Angelina Jollie ar avea par sub nasuc nu am mai vorbii de ea? asta este o stupizenie (scuze ca zic asta), din cate spui tu aici prietenul tau te iubeste pentru ceea ce esti, si nu pentru ceea ce ai fost... iar daca se intampla sa se supere ca ai mustacioara, inseamna ca nu te merita, nici daca ati fi de 2 ani, cert este ca un baiat care stie sa aprecieze o fata, sa o respecte si sa o iubeasca pentru ceea ce este, poate iubii si o fata cu burtica, cu mustacioare si cu ce vrei tu

Noi nu iubim doar fizicul (chit ca suntem mai porci), noi iubim ceva pe care ne putem baza (ca fotbalu - stim sigur ca va fi 1, 2, X, 1X, X2, 1/2, 1/X - sau n combinatii, cineva va lua 3 puncte sau toti vor lua cate 1)

| Raiden a răspuns:

Sigur nu te iubeste.

| lifeistough a răspuns:

Scopul lui in viata este femeia cu mustata!

| kennyspark a răspuns:

Scumpa. o proverb din batrani extrem de inteligent si util in acelasi timp dar care sta la baza a celor mai mare razboaie si mai faine filme spune. : Gaura cu par se F##E. asa ca don't worry! be happy!

| Aℓida a răspuns:

Era mustata mustata sau puf? Si oricum un baiat trebuie sa te iubeasca oricum ai fi! Si sunt convinsa ca esti mumoasa daca te-a ales pe u!kiss