| Cori_7775 a întrebat:

Buna T P U. Am si eu o nelamurire si as vrea sa ma ajutati.
Am stat cu prietenul meu 3 saptamani dupa care m-a lasat, mi-a spus ca nu avea rost sa mai continuam, deoarece nu ma iubea, ca a incercat sa ma iubeasca, dar nu a mers etc. Ne cunosteam cam de vreo 3 ani, si in plus mi-a fost si coleg de banca in liceu. El este tipul de baiat linistit si f cuminte. Inaintea mea nu a mai avut nici o fata. Recunosc, chiar daca am stat doar asa putin timp impreuna m-am indragostit foarte tare de el in plus imi placea de multa vreme de el. Problema este ca m-a mintit cat am fost impreuna, adica imi spunea si chiar imi si arata ca ma iubeste si normal ca am avut deplina incredere in el, dar... din nefericire mi-a spus ca nu m-a iubit. Oare cum de a reusit sa se prefaca in halul ala? Oare de ce si-a batut joc de mine tocmai el? sad In nici un baiat nu am avut incredere cum am avut in el, inca asa prefacut a fost incat isi si facea planuri in legatura cu relatia noastra. Exista posibilitatea ca sa fi fost influentat de prietenii lui, sa i fi spus ca nu sunt potrivita pentru el si etc; acestia au o oarecare influienta asupra lui.
Acum m-am hotarat sa ma razbun, dar nu prea stiu cum. Am ramas amici, dar sincer, trebuie sa il fac sa imi plateasca pentru ca m-a mintit atata vreme si pentru ca poate a crezut in prietenii lui.
Ce parere aveti, merita sa ma razbun? Am avut o infinita incredere in el si m-a mintit... sad

Răspuns Câştigător
| smilerz19 a răspuns:

Din moment ce ai spus ca nu a avut alta fata inaintea ta, poate a gasit pe altcineva.
Nu cred ca merita sa te razbuni, dar cea mai crunta razbunare ar fi sa il ignori. Asta ii doare cel mai tare.
Succes!

1 răspuns:
| LexUTz a răspuns:

Am avut o relatie asemanatoare tot de 3 saptamani si atat eu cat si prietena mea stiam ca sentimente nobile precum iubirea nu poate fi intre noi insa am vrut sa ne jucam putin si s-a intamplat.

Prietenul tau a stat cu tine timpul asta pentru ca a crezut ca o sa mearga in cele din urma si te-a mintit pentru ca asa credea el ca nu o sa te superi si nu o sa strice si prietenia! El te vede pe tine ca pe o amica...cu greu poti sa devii iubita.

P. S. Nu are rost sa te razbuni pe el sad