| hanry a întrebat:

De 2 saptamani imi tot fac curaj sa vorbesc cu fata de care imi place si cand dau ochii cu ea BANG imi inghit limba crying imi spune si mie de ce si ce sa fac sa imi treaca fobia asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grabestete, altfel o pierzi. daca te place, te asteapta. dar nu o vesnicie.cat de rau poate fi? ce mananca oameni? poate isi doreste mult si ea sa o bagi in seama. dar nu poate veni ea la tine.asta e treaba noastra a barbatilor. daca tu nu indraznesti cine stie ce rapandula de golan pune mana pe ea su numai mana, si ramai cu inima ranita si cu buzele umflate. iar ea tot pe tine o sa dea vina.ca nu ai fost mai indraznet.

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu zic sa fiti undeva, mai multi. Nu doar tu cu ea. Eu stiu sa va reuniti mai multi in oras, la scoala, sau unde se poate si sa vorbesti cu cei din jur, apoi incepi cu aluzii la ea, sau poate chiar ea va incepe o discutie cu tine.
Important e, sa nu fii doar tu si ea, ca de aia te pierzi!

| theodoraafi a răspuns:

Eu zic sa incerci sa ai mai multa incredere in tine. repeta de multe ori"o plac, si o sa vorbesc cu ea. poate am o sansa. hai prostule ai tupeu"... eu asa ziceamhappy
e de ajuns sa spui"buna" si restul va veni de la sine.
ai incredere in tine, asta e cel mai importanthappy

| Macho a răspuns:

Uita-te la filmul Spread. Inveti de acolo tongue

Replica care da mereu rezultate: " Buna, cum te cheama? "

Trebuie sa iti faci mai mult curaj, si doar sa incepi discutia, dupa cum zice theodora mai sus, dupa ce incepi totul va veni de la sine. Iti urez succes.

| Enaaa a răspuns:

Si eu credeam da doar eu am probleme cu "discutiile"...mereu cind ma apropii de el, mai ramin vreo 4 pasi pina ajung la el si o iau inapoi, in directia opusa, nu prea reusesc sa vorbesc cu el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai curaj si cand o intalnesti tebute sai spui. Ce esti soarece sau barbat. de la o fata jalina bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tepes super raspunsu! chiar sa stii ca e adevarat :-(... si eu sunt in aceeasi situatie ca si astre2:-( am sa incerc sa fac ce-ai zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aca o placi incearca sa vb cu ea

| Byby_7981 a răspuns:

Poate pentru ca te gandesti la un refuz. Fa`ti curaj! Nu te astepta la o reactie negativa!tongue

| aymar a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa comunicati mai mult pentru ca sa nu-ti mai fie rusine de ea...si apoi dupa ce mai lasi timpul sa treaca te duci la ea si ii spui ca iti place de ea mult si o intrebi daca si ea simte acelasi lucru pentru tine. si daca zice da te sfatuiesc sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta si atunci o sa-ti indeplinesti dorinta si ai sa scapi si de fobie, cred ca ti-ai fi d ajutor rasp meubig grin pa