| florycyka_6293 a întrebat:

De 7 luni am un prieten, are 20 ani el iar eu 23... diferenta asta nu ne-a afectat de fapt el a ales sa fie cu mine! ma deranjeaza in mod clar acum ca este foarte gelos si suparacios... oare credeti ca se poate rezolva in timp chestia asta? va avea vreun viitor relatia noastra? el zice ca ma iubeste dar cred ca nu este chiar asa, ce sa zica si el.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca el se schimba ca lucrurile sa mearga mai bine daca nu atunci o sa terminati rau.

| MMihai a răspuns:

Geloși sunt și ăia nesiguri pe ei dar și super curvarii, și o fac pe geloșii, ca să nu se prindă tuta, că el mai are încă n femei! Scene de gelozie, mai fac și alții, care se tem să nu facă rost de boli venerice noi,!

| Brandusha16 a răspuns:

Poi @florycyka daca nu te-ar iubi, ar mai fii gelos? Daca nu te-ar iubi nu l-ar fi interesat de tine, d ceea c faci sau cu cine umblii. Cred ca gelozia la el s defineste prin temere. Cred ca ii e teama s nu te piarda. Sh daca are vreun viitor. nu stiu. depinde de voi. depinde d cum vor merge treburile intre voi thinking Asta e parerea big grin. Bafta si. iubiti-va love struck

| Brandusha16 a răspuns:

@sasesc Orice om e gelos in felul lui. Poate el chiar o iubeste si ii e teama ca o poate pierde. App @florycyka incearca s vb cu el si spune-i ca nu are de ce sa fie gelos. Dar oricum, putina gelozie este peste tot.

| noname4me a răspuns:

Bai eu iti zic din proprie experienta geloziile astea si supararile sunt facute din prostie din dorinta de a fi sigur ca o ramana doar a ta asta e gelozia care o sa treaca foarte greu.tu trebuie sa ai o discutie cu el pe tema asta sa-i explici ca daca ai vrea altceva i-ai spune direct.atata timp cat tu stai cu el nu are de ce sa-si faca griji nu are de ce sa se gandeasca ca il inseli sau chestii de genu astea ii trec prin minte te asigur eu :d.Zii sa lase gelozia ca nu il aduce nicaieri din contra incurca relatia rau.Am patit-o eu am fost asa si regret acum sunt constient ca nu aveam de ce si ca trebuia sa am incredere si asa mai departe.da nu ma crede si nu mai ma vrea. straight face deci daca chiar il iubesti poarta o discutie cu el pe tema asta explica-i chiar si cu un exemplu.zii daca i-ar place sa te piarda din cauza la prea multa gelozie. sa isi imagineze cum ar fi.si zii sa realizeze ca nu ajuta la nimic... e mai bine sa vorbesti cu el asta si sa ai rabdare dupa cu el cand mai are scapari explica-i bai te inteleg ca esti gelos ca ma iubesti dar nu ai de ce intelege...nu incerca sai bagi in cap asta cu forta gen sa-i zici ca a ca daca nu termini ne despartim si la la.nu o sa inteleaga si o sa se prefaca ca a inteles doar sa nu te piarda. explica-i cu frumosu.viitor? de ce sa nu aiba? orice relatie poate avea viitor depinde doar de intelegerea amandurora intelege-l si tu pe el incearca sa-l faci sa te inteleaga si el pe tine si o sa fie bine

| ioska a răspuns:

Asa e si situatia mea, ma rog in sensul ca prietena mea e cu 2 ani jum mai mare, dar eu zic ca poate nu'i destul de matur sau inca nu isi da seama ce vrea deoarece tu gandesti alftel. el daca o avut prietene mai tinere (gen 16-17 ani) pe care le putea prostii, normal ca acum se supara din orice nu-i convine, sau poate si tu ii dai motive sa fie gelos

| sAlexandru a răspuns:

Inseamna ca prietenul tau nu a avut suficente relatii pana la varsta lui. Chestiile cu gelozia si supararile le faci in primele relatii apoi iti vine mintea la cap. Vor fi multe certuri in relatia voastra pe tema geloziei si nu cred ca relatia voastra se va transforma intr-o casnicie.

| florycyka_6293 explică:

Nu! este clar ca eu cu el nu am nici-un viitor.se manifesta intr-un fel foarte ciudat, nu stiu daca asta este iubire si nici eu numai stiu ce sa fac ca sa ii demonstrez ca intra-adevar il iubesc.Nu are deloc incredere in mine si se cearta din orice.CHIAR NUMAI STIU CE SA CRED.