| anonim_4396 a întrebat:

De anul acesta iubitul prietenei mele se tot da la mine. Sincer si mie imi place de el, dar as vrea sa-i deschid ochii prietenei mele. Dar deschizandu-i, intr-un fel, l-as pierde pe el. Si increderea oarba pe care o are ea in el va fi greu de zdruncinat, chiar imposibil. Nu stiu ce sa fac si ce sa zic. Tin la amandoi, insa as vrea sa-i deschid ochii ei, dar l-as pierde pe el si ea ar crede ca vreau sa-i despart.

Răspuns Câştigător
| channah_5883 a răspuns:

In primul rand ca un barbat nu ar trebui sa stea niciodata in calea unei prietenii. Daca vrei sa fi corecta in primul rand cu tine si apoi cu ei te sfatuiesc sa ii spui prietenei tale adevarul si sa discuti si cu iubitul ei. Daca si tie iti place e mai complicat dar depinde ce cantareste pentru tine mai mult: un flirt sau o prietenie. Sfatul meu e sa pastrezi prietenia cu ea si sa nu te mai gandesti la el ca in definitiv daca era un baiat de calitate nu se dadea la tine, daca chiar nu isi putea controla sentimentele vorbea cu ea ii spunea ca te place pe tine si atunci da proceda corect dar asa nu...gandeste-te ca daca o pierzi pe ea si ramai cu el o sa patesti si tu la fel pentru ca el nu e altceva decat un jucator!happy

2 răspunsuri:
| Alexandra_3724 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta.Ma simteam oribil. Dar era mai bine pentru ca ei tocmai se despartisera. I-am spus prietenei mele chestia asta iar ea mi-a zis ca pot sa am o relatie cu el.Insa pe mine nu ma lasa sufletul sa fac asta, am vb cu el, i-am explicat ca nu putem fi impreuna si chiar daca insista si insista si acum, nu il bag in seama happy. Asta ar trebui sa faci si tu, sa ramai cu prietena ta, si lui sa ii spui sa inceteze sa se dea la tine.Chiar daca nu va intelege, ignora-l. O prietenie este foarte importanta.Nu merita sa iti dai prietena in schimbul lui.Vei pati ca ea happy! aaa...si prietenei spune-i chestia asta nu i-o ascunde.nu poate avea incredere intr-un prefacuthappy.

| blogspot_3915 a răspuns:

Sa stii ca are dreptate channah86
Ai grija ce faci eu te sfatuiesc sa faci ce a zis channah86
Bafta