| Ioana_8819 a întrebat:

De cateva luni mi-am inceput viata sexuala si in vacanta aceasta am facut-o de mai multe ori.Nu de multa vreme mi-a venit menstruatia, apoi a inceput sa imi curga ceva alb pe chilot. Oare ce am patit? Pentru ca sunt putin speriata si nu vreau sa afle mamasad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, s-ar putea sa fie vorba de o secretie vaginala normala, dar se poate sa fie si o infectie vaginala... cel mai indicat ar fi sa consulti un medic sa vezi despre ce e vorba.Nu uita niciodata de protectie si de igiena intima.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ai o infectie genitala, posibil candida. Trebuie sa ajungi la ginecolog cat mai repede, fiindca aceste infectii se trateaza foarte greu daca se cronicizeaza. Ar fi de preferat sa mergi la ginecologul care te-a consultat dupa inceperea vietii sexuale. Daca nu poti ajunge la acela foarte repede (adica de preferat maine, in cel mai rau caz luni), atunci du-te la orice ginecolog.

| Ea12345 a răspuns:

PAna acum nu ai mai avut? E ceva normal, fie ca mai esti virgina asua nu.In mod normal, trebuia sa fi avut si inainte...

| kesha:D a răspuns:

Pai nu stiu sigur ce este```dar sh mie imi curge aproape mereu ceva alb pe chilot``probablil scurgeri``sau nu stiu...ar fi bine sa consulti un ginecologwinkingPS:eu sunt virgina...

| v1ntyla a răspuns:

Cine te pune sa te? doamne... fetele asteahappy

| Sun_6934 a răspuns:

Cel mai probabil e vorba de candidoza (o ciupearca), sunt pastile speciale, care necesita o singura administrare si in citeva zile se rezolva. (ex. "Flucostat" sau ceva de acest gen)