| floricika_1940 a întrebat:

De ce aproape majoritatea baietilor inseala, cand stiu ca acasa au un suflet bun care ii asteapta? De ce mint? De ce ascund tot felul de lucruri? De ce prefera sa nu iti spuna in fata ca nu te mai vreau?

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Sărut mîna, de fraieri fac asta, ei ar trebui să fie recunoscători că au acasă un suflet bun care îi așteaptă, mint deoarece sînt lași să spună adevărul și ce anume simt pentru partener, sigur nu spune în față că nu te m ai vrea deoarece o să întrebi ai pe alta nu? Și el nu vrea să te rănească, dar adevărul este că în orice lucru trebuie să spunem adevărul aproapelui nostru indiferent de situație.

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Gandesti asa imatur, incat imi vine sa-ti dau un raspuns la misto, daca tot ai impresia asta de barbati. Si ti-l dau, ca-mi sta pe limba acum...
Nu inteleg ce nu intelegi. Pana si soricelul mai schimba gaurica...

| liz23 a răspuns:

Nu cred ca putem vorbi de "majoritatea" barbatilor,cei care insala fie sunt din categoria celor care nu pot fi cu o singura persoana,asta tinand de caracterul lor de doi bani necontand de cea care il asteapta acasa sau vor pe cineva sa aiba grija de ei dar in vocabularul lor a insela inseamna "limita ocaziilor". Tu trebuie sa realizezi cel mai important lucru,daca un om te minte sau te insala, sunt mari sanse sa o mai faca, un om nu se schimba cat ai vrea tu sa speri la altceva. Un barbat care face asta nu se respecta nici pe el nici pe cea de langa el.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pai daca dai doar peste prosti...Si majoritatea baietilor pe care ii cunosc sunt foarte cuminti,nu sunt natafleti sau "prostii clasei".Am vazut ca esti si balanta.(am observat ca esti in aceeazi zi nascuta ca fosta ^.^).Ma inteleg foarte bine cu balantele, if you want a chill boy and who really loves, mesage me ^>^

| Takocska a răspuns:

Nah pai intrebare bunahappy eu as genul celalalt care nu inseala ca primeste tothappy. Da si eu am fost in prima categorie. Eu am facut din cauza aia ca nu primeam ce doresc. as genul de iubaret, pupacios. Nu ma lasa sa il pup in fata lui nu stiu cine, nu primeam nici iubirea ce doream, si in pat nici nu zic nimic. deci eu faceam din cauza aia ca nu primeam mai ales iubire. De cand am pe logodnica mea totul s-a schimbat ca imi arata iubirea ei si asta imi place foarte mult nici nu ma gandesc cu ar fi cu o alta fata. mai bine spus nici nu ma uit la alte fetebig grin

| Angel_8399 a răspuns:

Baietii sunt nesimtiti,inseala cand se simt inselati,mint aproape mereu, le e teama sa nu aflam ceva despre ei mai interesant, nu au tupeu sa spuna in fata, le este teama sa nu ne piarda pentru totdeaunahappy Si revin din nou la ce-am zis prima data sunt nesimtiti si nu stiu sa aprecieze ce auhappy!

| Gabriella24 a răspuns:

Buna! nu am un raspuns concret dar voi incerca sa iti dau unul. deci eu cred ca majoritatea [dar nu toti] baietii inseala pentru ca asa sunt ei conceputi... pur si simpu' nu le ajunge una [sau stii vorba aia isi iubesc atat de mult prietenele asa ca pentru a nu le uza le folosesc pe ale altora laughing ] de ce mint baieti?! hmm... asta le sta in caracter.Uni baieti ascund unele lucruri doar pentru a nu rani persoane la langa ei dar majoritatea o fac pentru a se da importani cu ceea ce nu sunt si ascund adevarata lor fata. pai eu cred ca atunci cand un baiat nu te mai vrea nu iti zice deoarece nu ii pasa daca tu suferi sau nu si se duc direct la alta. Sper ca ti'am fost de ajutor oarecum :*!

| seen a răspuns:

Asa cum femeia e lasata de dumnezeu sa nasca asa sunt lasati si barbatii sa pacatueasca

Ps o femeie ce a avut 2 sotii e curva? R: da pentru ca la inselat pe primul chiar daca a parasit-o

| BlackScorpion07 a răspuns:

Nu`i baga pe toti in aceeasi oala...

| Andreyyw a răspuns:

Asa suntem majoritatea.
E un instinct masculin.

| dany852456 a răspuns:

Cica e vorba de regnul masculin si nu vreau sa ma intelegi gresit dar in mare parte tine si de voi, oricum e chestia aia cu vrei dar nu poti sa ai...depinde si de tipul de relatie pe care o ai cu partenerul, eu sunt insurat si chiar nu simt nevoiea si nici nu am de ce sa imi insel nevasta cu toate ca am doar 24 de ani si mediul in care lucrez imi permite asta destul de mult, depinde si de el dar si de ea deci nu puteam da vina pe nici unul din eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nepasarea si lipsa de educatie