| anonim_4396 a întrebat:

De ce, cand ejaculez la masturbare abia simt o mica placere? Inainte orgasmul era mult mai puternic, dar acum nu il mai simt aproape deloc. Am 16 ani. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Obisnuinta adica rutina, bat-o vina nu-i asa, reprezinta ''moartea'' pasiunii, a placerii si a satisfactiei. S-ar putea ca prin micsorarea frecventei, a numarului de masturbari sa-ti revina excitatia la valorile initiale. big grin

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea in exces este de vina. Lasa-te de masturbare o perioada de o luna de zile si vei observa ca totul va reveni la normal.

| minrest a răspuns:

Nu uita ca vorbim de masturbare, un inlocuitor pentru sex. Se obtine o placere modesta, mai important e ca te eliberezi de tensiunea sexuala.

| dannyel86 a răspuns:

Depinde cat de des te autosatisfaci si cat de repede ejaculezi. Daca nu creezi o stare de excitare intensa care, de obicei, dureaza (la fel ca in actul sexual intre doua persoane), nu ai cum sa obtii un orgasm puternic, cum ii spui tu.

| cyupaku a răspuns:

Sa incetezi