| dfsdfvdsdsfsd a întrebat:

De ce femeile sunt false, mincinoase și mult mai infidele decât bărbații? Știu că și bărbații sunt, dar ele bat recordul la acest capitol și nu o spun numai eu, ci toate statisticile arată asta. Cum comentați asta?

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Păi în general, bărbații sunt foarte proști. Era normal să ia cineva inițiativă.

| Kcristtian a răspuns (pentru LoveSleep):

Ohh si fetele sunt proaste.
In general cele proaste isi aleg mereu barbatul care are bani si e jegos. Il fura fetele si ramane fara bani. Sunt prea fitoase

| LoveSleep a răspuns (pentru Kcristtian):

De ce sunt proaste că își aleg bărbatul care are bani? Mie mi se par destul de deștepte. Că or fi aiurea și curve și nu mai știu ce, asta e altă poveste. Dar nu sunt proaste.
Dacă cu tine stă una doar pentru bani, iar tu crezi că te iubește, după mentalitatea ta, ea e aia proastă?

| Kcristtian a răspuns (pentru LoveSleep):

Atunci unde e dragostea? Mai bine sa fie indragostita de un baiat dacat sa fuga dupa multi bani.

| OldSoul a răspuns:

Pai, e simplu.
Sa analizam "barbatii", barbatii din ziua de azi sunt sensibili, sentimentali, din aceste motive stau si plang dupa o despartire, se roaga, se milogesc pentru o a-2-a sansa.
De parca mila ar starni atractie.

Cum te astepti sa mai fie o femeie sincera cu tine cand ti-a vazut latura asta sensibila in timpul relatiei? E clar ca o sa te minta sa te "protejeze" fie din mila, fie din respect, fie pentru timpul petrecut impreuna.
Asta e adevarul, sensibilitatea barbatilor a facut ca una din datoriile femeilor sa fie protejarea sentimentelor lui.

De aici se intelege si motivul pentru care ele sunt infidele, pentru ca au acasa, un partener fie sensibil, fie plictisitor.
Prin plictisitor ma refer la acel barbat care odata ajuns in relatie, nu a mai facut nimic pentru mentinerea atractiei asa cum a fost la inceput, ele observa asta si treptat scade flacara atractiei in intesitate.
Tot odata in scurt timp cel mai adesea ele dau de alt barbat care le reaprinde aceea scanteie, pe care le-a aprins-o si partenerul (cel de acasa) odinioara, ele simt din nou acei fiori ai dragostei si se ajunge la infidelitate.

| SG1995 a răspuns:

Nu stiu daca sunt mai infidele, dar cu siguranta mai mincinoase si mai false sunt, de ce? Simplu, femeia a fost sclava barbatului
(la propriu) secole la rand, iar ca sa evita evenimentele neplacute femeiile si-au perfectionat foarte mult capacitatea de-asi disimula emotiile si intentiile. La partea cu infidelitatea, noi barbati suntem mai predispusi deoarece avem libidou sexuala mai mare ca al femeiilor.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca toate statisticile o arata de ce nu ne si oferi o statistica validata la nivel academic care sa demonstreze ceea ce zici? ca eu nu te cred pe cuvant...

Răspuns utilizator avertizat
| YouandI a răspuns:

Nu sunt toate la fel. Trebuie doar sa cunoști persoana înainte și contează și modul în care înveți acea persoana.

| Alinuța345 a răspuns:

De unde ai vrea sa stim noi? exista si multe femei loiale, dar si foarte multe infidele, poate ca asa le e gena..sa umble...eu personal sunt foarte nemultumita unele fac asta fara cel mai mic regret. Femeile de genu' nu ar trebui sa aiba relatii daca stiu ca nu pot sta cu un singur barbat.Trist,desii sunt si eu fata, nu te contrazic, exista multe femei care fac lucrul asta si cum comentez asta? Pai dupa parerea mea ce fac ele e josnic.