| DonyHD a întrebat:

De ce femeile sunt mult mai proaste ca barbatii desi au acelasi creier?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ceea ce ne prezinti tu,drept convingerile barbatilor despre femei,este un fragment din "Decalogul dupa Hess",monodrama scrisa de ALINA NELEGA CADARIU.
Si cand spunem Hess,ne referim la Rudolf Hess,nu-mi imaginez ca e cazul sa ti-l prezint.
Cauta pe net si vei putea citi intreaga piesa,nu esti nebun, esti doar dezinformat.
De-asta e bine sa mai si citesti.
Femeile nu sunt cu nimic mai proaste decat barbatii, piesa din care e luat clipul tau e scrisa de o femeie!

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ne-am lua după logica ta, tu sigur n-ai fi avut cum să fii bărbat, inteligentule care ești.

| AlinaaAli a răspuns:

Si de unde sti tu ca femeile sunt mai proaste decat barbatii?

| DonyHD explică (pentru AlinaaAli):

Sunt foarte multe motive. de ce nicio femeie nu a fost presedinte, de ce femeile nu au asa rankuri inalte ca barbatii, de ce majoritatea joburilor sunt pentru barbati, eu nu am auzit pe nimeni sa faca bancuri despre baieti blonzi(sau oricare) cum se face de blonde, de ce cand fac ceva prost rad ca proastele, si de ce nu au asa haz ca barbatii(se zice ca cine are haz/e glumet inseamna ca e destept) fac si ele o gluma si rad numai ele la ea si asta o spun dupa ce am vazut ca majoritatea intrebarilor puse de fete pe TPU sunt numai intrebari retorice?

| Ela234 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Corect winking

| Dennys1521 a răspuns:

A fost buna astalaughing
desi hai sa nu facem discriminari
sunt si femei care nu sunt proastewinking

| DonyHD explică (pentru Dennys1521):

Sunt, dar sunt putine cum si putini sunt barbatii prosti.

| giuly a răspuns:

Dude...faci bărbaţii de râs

| DonyHD explică (pentru giuly):

Si cu ce anume fac barbatii de ras?!

| FlorinDiablo a răspuns:

Fratelo ti-ai pus toate nebunele pe cap acum.Nu vor sa recunoasca si or sa se umfle in pene pe aici.

| 4l3x4nd3r a răspuns:

Proaste? Prostule au o reacti mai rapida de cit tine Respectale gay ce esti nu sunt mai proaste poate mai destepte... Deide de dorinta de cunoastere (manifestata in anumite domenii), Educati care a primit-o de la parinti poate nu stie invata logic si le toceste uitind repede si RESPECTA-LE PE FETE clar?

| xCarolina a răspuns:

Cel putin ele nu incearca sa isi arate superioritatea prin stereotipuri de genul "Eu sunt barbat, iti sunt superior tie, prin urmare sunt si mai ineligent." Bineinteles, nu toti sunt asa, tind sa cred ca mai exista cavaleri pe lumea aceasta care stiu sa respecte o femeie.Mai ai multe de invatat despre viata.Din sexul pe care il numesti "incult" face parte si fiinta care ti-a dat viata si te-a crescut.

| xCarolina a răspuns:

De ce nu exista nici o femeie presedinte? Pentru ca multa vreme femeile au fost marginalizate de barbatii care au decis sa isi manifeste "suprematia" fata de ele.Au luptat pentru drepturile lor si au ajuns la egalitate cu barbatul, au transformat sexul slab intr-un simbol al frumusetii si al delicatetii.Bancurile despre femei sunt realizate de barbati care nu stiu cum sa isi arate frustrarea si pentru ca nu sunt destul de maturi ca sa isi priveasca propriile greseli intr-un mod hilar, arunca povara pe femeie.Un barbat n-o sa suporte niciodata chinurile nasterii, n-o sa infrunte o societate inchisa mintal, n-o sa intretina o familie prin valori morale.Barbatii de ce violeaza femei, de ce abuzeaza de ele, de ce le ironizeaza pentru ca nu au forta necesara sa ii infrunte fizic? Sa nu imi spui ca astea sunt dovezi de inteligenta.Ti-ai ales un argument total nepotrivit, vrei sa spui ca barbatul din video-ul acela e idealul tau privind valorile vietii? Vrei sa ajungi si tu asa, un betiv de ultima speta, care se crede puternic pentru ca nu are nevoie de iubire unei femei, crezi ca motivele pe care le impui te fac superior? Intrebarile acelea fara sens, puse de fete 13-14 ani, nu arata ca sexul feminin e incult, sunt doar cateva exemple in care educatia nu le-a fost suficient atribuita, nu au avut parinti implicati suficient care le explice anumite lucruri, sunt naive din cauza baietilor si a barbatilor care profita de ele pentru a creste in ochii tovarasilor.

| ccriss a răspuns:

Du-te baalaughing in primul rand femeile sunt destepte.In primul rand cele mai multe cazuri in care o fata saraca e cu un barbat super bogat femeia profita de acel barbat pentru ca stie cum. In al doilea rand stii faza cu barbatul trebuia sa fie mai in varsta ca femeia? asta e pentru ca un barbat de aceeasi varsta ca femeia e mult mai copil.In al treilea rand... daca suntem asa proaste cum zici u dc ne iubesti? sau vrei cumva sa spui ca tie iti plac barbatii?

| Allrc24 a răspuns (pentru ccriss):

Mda se folosesc din plin de ce au intre picioare. tipic feminin.
http://www.youtube.com/watch?v=y3uyx_UaYx4
nu te consider asa.dar majoritatea asa sunt... o zi buna

| ccriss a răspuns (pentru Allrc24):

Dsl incolo ca nici barbatii nu is toti super la fel ca si la femei si printre voi barbatii sunt si prostii sa til dau exemplu pe ala care a facut populare cuvintele"nu stiu din astea"

| Allrc24 a răspuns (pentru ccriss):

laughing ala e bolnavlaughing telecomenzi...

| DonyHD explică (pentru ccriss):

In primul rand tu vrei sa-mi zici ca daca o femeie profita de unu mai fraier bogat asta inseamna ca e desteapta? atunci daca e ea desteapta de ce nu a facut ea multi bani si nu e bogata, nu sa stea sa suga p*** ca sa ii cumpere haine si poseste de firma in al 2-lea rand nu stiu de unde ai scos asta ca barbatul este mult mai copil, barbatii sunt mult mai amturi, voi sunteti alea copilaroase iar in al 3-lea rand normal ca imi plac femeile dar cand vad ce intrebari pun unele pe TPU imi vine sa vomit.

| DonyHD explică (pentru ccriss):

Tu imi dai un exemplu, care ala era bolnav mintal omu dar eu iti dau o gramada de ex uita`te si tu la tv tonciu buruiana dragusanu cruduta simona sensual si toate astea. ce p*** mea fac ele de apar la tv? trebuie sa le suport eu mereu prostia lor?

| ccriss a răspuns (pentru DonyHD):

Ma in primul rand nu o femeie ne **** pe toti ce un barbat Basescu okei? in al doilea rand sa numi spui tu mie ca toti barbatii is destepti sunt si prinntre voi o gramaa vai de capu lor inca majoritatea is asa in al doilea rand ce sa le fac eu daca fix pe astea mai proaste or ajuns vedete defaot nici nu-s chiar asa proaste ca or ajuns totusi undeva daca te crezi mai destept ca ele sa te vad si pe tine la tv at da o sa zic esti destept inca nu ai ajuns nicaieri deci esti mai prost ca ele asa ca gura mica ca deja mai plictisit cu aberatiile tale

| ccriss a răspuns (pentru DonyHD):

Iar femeile sunt cele mai importante persoane fara noi nu ati putea exista

| thelastc a răspuns:

Wrong question!
Barbatii[nu toti]sunt prosti deoarece gandesc cu capul [****]*troll*

| KARINA2012 a răspuns:

Exista inteligenta atat la barbati, cat si la femei.Sunt si barbati saraci cu duhul, cum sunt si femei tot in aceeasi situatie...Insa tu uiti ca ai fost facut de o femeie si cum materia cenusie se mosteneste,ai reusit,prin generalizarea pe care ai facut-o,sa demonstrezi ca sunt si barbati prosti, care se cred destepti... Daca un tampit crede ca femeile trebuie eutanasiate, sa inceapa intai cu ma-sa!

| radugolgolut a răspuns:

Pentru ca poarta sutien!

| Ady192 a răspuns:

Nu este adevarat ce insinuiezi tu aici... difera de la o persoana la alta!

| Cassandra a răspuns:

Dragulebatting eyelashes. As vrea sa te anunt ca probabil tu esti mai... thinking PROST decat toate "proastele" la un loc.

Ai 12 ani, una de 10 te place, incearca sa iasa in evidenta si pare proasta.

Sau daca nu, esti de 13-14 [ pentru ca nu poti sa iti dai seama ca oamenii nu au acelasi creier confused ], si probabil incerci iesi si tu in evidenta pe TPU rolling eyes. Mai bine imbraci Barbie pe y8, acum sincer :*.

| DonyHD explică (pentru Cassandra):

Ba da-i ma drumu odata cu ce sunt eu mai prost decat toate la un loc? apropo am 17 ani nu stiu de unde ai dedus tu ca am 12 si nu mai lua tu apararea si sa nu recunosti ca oricum stii ca am dreptate devil

| pauula a răspuns:

Daca barbatii erau mai inteligenti decat femeile nu puneai intrearea asta.

| ZzZBianca a răspuns:

Bai deci te rog nu toate femeile sunt proste! Daca gasesti 1-2 proste nu inseamna ca toate sunt asa... si ccris are drepate daca suntem proate de ce ne iubiti voi barbati? si are drepatete in tot ce a spuslaughing Fara noi femeile nati face nimic...

| DonyHD explică (pentru ZzZBianca):

Ai dreptate nu toate sunt dar sunt putine cu capul pe umeri la ce am vazut aici pe TPU 80% numai intrebari tampite si retorice. de ex uita`te la aia din top cica pot sa raman insarcinata daca ma masturbez, sau màm masturbat cu o banana, ce patesc?oh go on

| danutz9100 a răspuns:

Pentru ca sunt proaste, exact la concluzia asta am ajuns. 1 din 10 fete e desteapta - vorbim aici doar de varsta 17-25 ani!

| DarkBlood32 a răspuns:

Sunt proaste, de d-aia. Sunt foarte barfitoare si mai merg si impreuna la w.c.

| DonyHD explică:

Este si asta un argument bun nu m-am gandit laughing

| DonyHD explică:

Uitati-va la filmu asta la tot si ascultati ce zice ala sa nu ziceti ca-s eu nebun. link : http://www.youtube.com/watch?v=unwYTp8oTYo&feature=related

| greece12 a răspuns (pentru DonyHD):

Ceea ce ne prezinti tu,drept convingerile barbatilor despre femei,este un fragment din "Decalogul dupa Hess",monodrama scrisa de ALINA NELEGA CADARIU.
Si cand spunem Hess,ne referim la Rudolf Hess,nu-mi imaginez ca e cazul sa ti-l prezint.
Cauta pe net si vei putea citi intreaga piesa,nu esti nebun, esti doar dezinformat.
De-asta e bine sa mai si citesti.
Femeile nu sunt cu nimic mai proaste decat barbatii, piesa din care e luat clipul tau e scrisa de o femeie!

| Anonimx3 a răspuns:

Pentru ca barbatii stiu ce e aia " vrajeala " happy.