| puffika a întrebat:

De ce fetele urate si zabaloase au iubiti? Stiu fete urate cu dintii strambi si foarte slabe(scuze pentru cele care sunt) si le plac toti baietii si au iubit si fete care sunt aprape perfecte si nu am pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| Angelofdemon a răspuns:

Buna
Pentru ca la o fata nu conteaza doar aspectu conteaza si caracterul si sufletul si mintea.
Poti sa fii tu frumusete rara ca uni baietii, baieti din vremurile noastre se mai uita si la chestia asta.
Si fetele alea urata '' zabaloase'' cum zici tu stie cum sa ii ea se descurca mai bine decat una frumoasa.
IN viata nu trebuie sa ne luam numai dupa aspectul omului si dp asta dar si dupa caracter suflet si comportament.winking
te puup.:*
pa-pa.:-H

| augustinilie74 a răspuns (pentru Angelofdemon):

Nu exista femei urita, doar cu suflet inegurat, negru

37 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ce problemă ai? Ești invidioasă pe ele sau ce?
Fiecare sac își găsește peticul, nu trebuie să te uiți peste umăr!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aha... şi tu eşti aia perfectă ignorată de toţi, nu-i aşa?
Secretul?! Schimbă-ţi atitudinea!

| gigiro a răspuns:

Apropo de id! Cu numele de "puff" in germania este numit generic orice bordel. Consider ca ar trebui sa ti-l schimbi, si de asemenea sa incerci sa fii mai ingenioasa in alegerea lui. Orice om cand iti citeste id-ul isi da seama ca esti un copil. Din aceasta cauza cred ca nu atragi privirea baietilor:esti frumoasa dar prea copilaroasa sau poate cu fite. In afara de ce ti-au scris colegii, as mai spune asa: baietii se tem de fetele care i-ar putea refuza. Asa se explica de ce cele mai putin atragatoare au prieteni, pentru ca ele nu refuza baietii. Tu nu pierzi nimic daca nu ai un prieten.Nu sunt indispensabili ca apa, soarele sau hrana. Daca stii ca esti o fata "valoroasa", concentreaza-te si mai mult in aceasta directie si vei castiga mult mai mult decat prietenia baietilor. Vei castiga respectul tuturor:parinti, profesori, vecini, rude,.

| AnonimA a răspuns:

Buna sti ca dai d inteles nu?laughing)ca tu ai fi"aproape perfecta"happy

Deci:-si mai cauta poate gasesti ceva ceva

Si sincer asta e nu aspectul asta conteaza happy

bafta

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Nu contează doar aspectul fizic, ci sufletul pe care îl au unele fete.
Nu trebuie să fi invidioasă pe alte fete.
Nu-ți face griji, dragostea va veni și la tine.
Răbdare.

Toate cele bune!happy

| ELLSSA a răspuns:

Pentru ca acele fete mai putin dragute sunt diferite de noi astealaltele...(stii la ce ma refer)
Si cum multi vor doar aventuri... le au pe elehappy

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Depinde de caracter.Alea mai perfecte au numa fite in ele...Si aere.Pe cand alae mai uratzele sunt indiferente.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pentru ca alea frumoase nu pierd timp cu neica nimeni ca or avea lucruri mai importante de facut, pe cand alea urate, stiind ca sunt urate, iau ce apuca. Depinde ce conteaza pentru fiecare, cantitatea sau calitatea.

| LoveAngel223 a răspuns:

Cand ai zis ca aproape perfecte te refereai la tine? ori cum cam asa este viata, si ca sa iti spun de ce se uita baieti doar la pitipoance pentru ca ele le ofera s*x intruna si can au ele chef cunosc persoane de acest gen si wsm de ele alea la 40 de ani or sa fie plictisite si atunci (sau mai repede) o sa vina randul celor cuminti. sper ca ai inteles ideea

| membrugirl2010 a răspuns:

Nici eu n-am pe nimeni, si mie mi se spune ca sunt draguta, frumoasa, etc. Si le vad pe toate uratele/parasutele/pitipoancele ca au un iubit.
Sincer, chiar nu stiu dc big grin.

| BeBebuu a răspuns:

Fato,da te roade rau invidia daca esti urata si nai gagic du-te fta la matrimoniale nu aicilaughinguite dc se duce site asta de rapa...

| DenisaMetal a răspuns:

Pentru ca uni baieti se uita doar la formele fetelor nu tin cont de minte, suflet, caracter.

| Agentulx a răspuns:

Nu exista perfectiune, doar pentru ca arata perfect nu inseamna ca si este. Sincer nici eu nu as vrea o fata perfecta din punct de vedere fizic si cu un caracter ''infect'' (te insala fara motiv etc), mai bine e sa fie doar ok dar sa fie de treaba sa ai ce discuta cu ea si sa nu-ti fie rusine sa iesi cu ea pe strada.Chestia cu fetele alea depinde de gusturi, doar pentru ca tie nu ti se par atractive nu inseamna ca nu sunt pentru cineva. A, si daca spui ca nu ai pe nimeni poate ai respins prea multa lume si baietilor le e frica sa-si incerce norocu`. Succes! :*

| Niros19 a răspuns:

Pai eu cred ca la o fata nu trebuie sa iti placa doar frumusetea cele mai multe sunt frumoase dar nu au minte deloc cum ar fi proverbul acela "decat o caruta de frumusete mai bine un gram de minte

Răspuns utilizator avertizat
| EyesSad17 a răspuns:

Stai un pic Puffika, nu e adevarat ca fetele urate au iubiti, doar unele au, dar asta nu inseamna neaparat ca toate fetele urate au iubiti iar cele frumoase sunt singure.Acum fie vorba intre noi cu toti stim ca fetele foarte frumoase au pretenti, e normal sa fie asa.Nu te intrista ca esti singura, poate chiar maine vei intalni un baiat pe cinste. Gusturile fiecaruia difera nu trebuie sa ne luam de aspectul cuiva, intr-adevar nu te-ai referit in sensul rau ca ai spus ca au defecte vizibile si deloc neatragtive incat sa te indragostesti de una, tu nu prea intelegi de ce? asta era ideea ta in exprimare. Sunt multe motive, de ce aleg pe ele, una ca sunt mai inteligente, ca nu pun pret pe aspect in sensul ca e grasa ca e foarte slaba ca are cosuri ca are buze mici pentru ei conteaza sufletul ei inocent (deci mie cam greu sa cred astahee hee in zilele astea ).In fine, gusturile nu prea se discut, sunt foarte multe motive de ce aleg fete la care nu te astepti.

| Florry19 a răspuns:

De cele mai multe ori, fetele 'perfecte' aşa cum le numeşti tu, sunt prea pline de ele. Lucru care nu e agreat de prea mulţi băieţi happy.

| Adelutza_8961 a răspuns:

Pentru ca fetele alea...se simt bine in pieleaa lor. sunt sigure pe ele. Nu se simt urate sunt degajate vorbesc deschiss.Baietilor le plac fetele asa o fata care e aproape perfecta cum spui tu chiar daca are incredere in ea asteapta prea mult de la partener se crede deasupra lui." ah nu ma merita sunt prea buna pentru el"
Trebe sa fi frumoasa.si cu capu pe umeri.si desteapta fi atenta ce prieten iti gasesti.Mai exista o poss fetele alea urate zabaloase ofera baietiilor cea cea cauta mai exactlaughing fi atentahappy big hug ( eu nu is nici urata nici zabaloasalaughing) am prieten il iubesc ma iubeste si ma respecta) deci nu doar zabaloasele si uratele au prietenlaughing
o sa dai si tu de cineva care sa te inebuneasca stai linistita. bafta:*

| Șușșș a răspuns:

Pai fetele care tie ti se par urate. poate sunt dragute pentru anumiti baieti.Si apropo, nimeni nu cauta perfectiuneawinking laughing

| đ a răspuns:

Stii de ce? pentru ca tu, fata „aproape perfecta", esti plina de tine! ii fi tu frumoasa da nu cred ca vreau sa stiu ce caracter ai din ce ai scris aiciwinking. nu cred ca te-ai putea vreodata darui intr-o relatie ca noi, fetele „urate si zabaloase". rolling eyes

| puffika explică:

Nu sunt invidioasa dar pur si simplu nu inteleg chestia asta.

| puffika explică:

Nu te lega de nick-ul meu gigiro si nu sunt perfecta. Mie mi s-a parut destul de fain nick-yl meu si de asta l-am pus de ce sa-mi pun unul caraghios.IMI CER SCUZE dar eram nervoasa nu am vrut sa jignesc pe nimeni.

| puffika explică:

Wei deci ce niaba nu intelegeti ca nici nu ma roade invidia si nici nu mi-au murit laudatorii eram doar curioasa...si e o intrebare ca toate celelalte

| puffika explică:

Ma rog...iar raspunsul tau este tot asa stupid si nefolositor.nu cred ca ti-a cerut nimeni parerea si da stiu ce inseamna zabalos.Si desteapto daca stii la ce m-am referit cand am pus intrebarea ar trebui sa te inscrii la presedentie.

| puffika explică:

Da am cerut parerile dar nu cand sa trezeste cineva dupa o saptamana sa dea un raspuns si pe deasupra sa mai zica ca si intrebarea e stupida.Dar nu mia am chef sa discut...

| PunkyA a răspuns:

Desteapta-te romane!laughing
Deci sincer, intrebarea e stupida! In primul rand, stii ce inseamna zabalos? In al doilea rand, lauda de sine nu miroase a bine "fete care sunt aproape perfecte si nu AM pe nimeni".In al treilea rand hmmmm... baietii au si ei creier sa gandeasca. Doar pentru ca ti se pare tie ca o tipa e urata, nu inseamna ca asa crede toata lumea. Adica nu esti tu vreo zeitate sa cataloghezi fetele in "urate" si "frumoase".
@ellssa draga, sunt alta specie? Vin de pe alta planeta? Get a life!
@Nyx serios? Nu suntem niste robotei care indeplinesc comenzi, adica... tu esti urata:stai si-ti plangi de mila si te culci cu toti care-ti ies in cale...tu esti frumoasa:tu vezi ce lucruri importante ai de facut! Get a life too!

| PunkyA a răspuns:

@puffika...Nu mi-a cerut nimeni parerea in mod direct, dar daca nu te interesau parerile noastre nu mai puneai intrebarea pe TPU.
Si nu ma lua cu "desteapto"! Si nu conteaza la ce te gandeai tu cand ai scris intrebarea ci ceea ce se intelege din eabig grin

| mycrazyworld14 a răspuns:

Pentru ca nu conteaza doar aspectul. O fata urata de cele mai multe ori este frumoasa pe dinauntru. Daca un baiat se combina cu o fata frumoasa si ea nici macar nu e in stare sa poarte o discutie?!+Fetele frumoase n general sunt fitoase, ingamfate.

Si ar mai fi ceva.Baieti doar isi bat joc de fete.De cele urate ca sunt urate, dar ele pot castiga prin altele, iar de cele frumoase doar profitasad

| christinne_1321 a răspuns:

Cumva ti-au murit laudatorii?