| Denisaa1235 a întrebat:

De ce il tot visez pe fostul? In mare parte visez despre împăcări, gen acum cateva zile am visat cum ne-am impacat și cum am stat in brațele lui. Am mai avut vise și cand ii tot ziceam ca vreau sa ne impacam și ca il iubesc. In general dupa ce ma trezesc nu am treaba, nu prea imi mai e dor de el. Dar de fiecare data cand il visez, dupa incepe sa imi fie dor de el. Ce poate insemna?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că îubești, adică îl vrei pentru tine încă. După ce te trezești, asta contează prea puțin. Contează ceea ce este în adâncuri, de unde vin visele. Și eu o mai visez pe o fostă după 54 de ani. Dar, mna.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca asta este dorinta ta.

| 1997onur a răspuns:

Atunci de ce nu te împaci cu el? Ce te oprește?

| Denisaa1235 explică (pentru 1997onur):

Pai problema e ca el nu ma mai vrea : ))

| 1997onur a răspuns (pentru Denisaa1235):

Dacă te iubește cu adevărat crede-ma ca nu are cum sa treacă peste tine îți spun eu : )

(Dar doar dacă te iubește cu adevărat aicia începe totul.)

Face pe orgoliosul laughing))

Ce sa întâmplat? Cum sa ajuns aici? Dece v-ati despărțit?

| Denisaa1235 explică (pentru 1997onur):

Pai s-a despartit de mine odata din cauza ca eram eu geloasa și nici nu-l suportam pe cel mai bun prieten al lui pentru ca el începuse sa nu ma suporte pe mine, si lu ăla nu-i placea ca fostul sa fie fericit si se cam băga in relatia noastra. A doua oara tot din cauza geloziei mele și oricum erau niste certuri banale, putea sa discute cu mine, nu sa ma lase si sa dea block cand voia el. Și a treia oara a fost ca prietenii lui iși bateau joc de mine si i-am zis sa-i controleze sau sa-i lase sau sa ma lase pe mine, și na, in dimineata urmatoare m-am trezit cu block. Acum o saptamana si ceva vorbise cu o prietena de a mea si a zis ca daca nu am vrut sa le dau eu block ălora pai atunci el ce sa faca, pai da dar trebuia sa arate ca macar ii pasa. Am mai aflat acum cateva zile de la un prieten de al lui care nu e foarte apropiat dar totusi vorbesc din ani in pasti, zicea ca el se enerva cand zicea cineva ceva rau de mine dar nu facea mai mult de atat. A mai fost si o a4-a despartire, asta pentru ca din punctul meu de vedere relatia a devenit putin monotona si nu mai eram sigura pe sentimentele mele, si desi nu voiam sa ma despart de el și am vrut sa incercam sa rezolvam lucrurile, tot s-a ajuns la despartire. La inceput din ce vezi a fost foarte jegos dar dupa a treia despartire cumva a devenit mult mai iubitor dar oricum nu conteaza asta. Dupa toate astea am mai vorbit inca vreo doua luni, ieseam afara, ne luam in brate, ne sărutam etc. Și prietenii lui l-au lasat pentru ca el fusese cam nesimtit și cu ei dar si foarte enervant, recunosc ca si eu ma bagasem putin in prietenia lor dar asta doar pentru ca și ei la randul lor isi bateau joc de el si mereu eu eram aia care ii zicea ca arata bine și il susținea și rahaturi d astea. M-a mintit odata cum ca doua colege de ale lui il plac, bineinteles ca am vorbit cu una din ele si a zis ca nu l-a placut niciodata. Și na el a zis ca ii e mai bine fara prietenii lui ca nu mai trebuie sa fie manipulat ca sa ma lase si ca e mult mai fericit dar dupa 3 saptamani m-am trezit ca iese afara cu ei sa clarifice lucrurile. Ca si-a dat seama ăia ca nu el era jegosul de aici ci eu, dar eu ii voiam doar binele. Si hai sa fim seriosi daca nici el nu voia sa-i lase pe ăia, nici eu nu aveam un efect asa mare asupra lor. Dupa ce s-au impacat a inceput sa ma ignore si sa imi raspunda din 30 in 30 de minute cu mesaje scurte si pana la urma tot el m-a lasat.

| 1997onur a răspuns (pentru Denisaa1235):

Imi pare rău cu adevărat am citit totul cu atenție baitaul asta nu te iubește cu adevărat este prea de tot ce face el și cum se comporta cu tine nu știu ce sa mai spun sincer îți spun

| 1997onur a răspuns:

Dai mesaj domne omule uite așa uite Așa Vino sane vedem macar ce te oprește?

Lăsați prostile fiți maturi

| Denisaa1235 explică (pentru 1997onur):

De cate ori n-am tras de el și zice ca nu ma mai vrea si efectiv m-a lasat si de 3 ori și pe atunci aveam o saptamana-doua de relatie. Si acum vorbeste cu colega lui si aflasem ca aia il place, crede-ma ca nu-i asa usor

| 1997onur a răspuns (pentru Denisaa1235):

Acum am văzut ce ai spus mai sus ca ti tragi de el da el nu vrea pai in cazul asta mai exista o soluție pe care nimeni nu este de acord cu ia dar pentrucă trebuie trebuie sa acceptam vrem nu vrem pentru Fericirea lor trebuie sa accepta

Dacă iubești cu adevărat lași sa fie fericit (

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te gândești la el de aia, ti-o rămas în subconștient, creierul nu poate fi păcălit cu faptul ca tu încerci sa te minți singura ca nu iti e dor de el, ca nu îl mai iubești, l-ai iubit mult, altfel nu îl visai. Visele de obicei au o conotație inversa, asta reiese ca nu va mai avea o împăcare între voi doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate și el te visează pe tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu l-ai uitat. Încă.