| Aηηy a întrebat:

de ce imi intarzie atat de mult menstruatia? pe 22 trebuia sa imi vina si au trecut 3 luni de cand nu mi-a mai venit, nu era niciodata regulata dar chiar asa de mult; nu am avut contact sexual. Voi ce parere aveti? ma cam pune pe ganduri si la ginecolog n`as prea vrea sa merg laughing.

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Independent de sarcina, desigur, exista alti factori care pot influenta intarzierea ciclului menstrual:
-stresul cotidian;
-o dieta saraca, neinsemnata;
-greutatea prea mica;
-mersul la sala (daca se exacerbeaza, poate devenii o afectiune serioasawinking
-una din cauzele principale ar putea fi si pastilele pe care le inghiti;
Pentru a revenii la normal este indicat sa consumi alimente care contin vitamina B6 (cereale integrale, alune, legume, carne.)
Vitamina E(nuci, seminte, castraveti, masline, salate, uleiuri vegetale. ) De asemenea, sunt recomandate: lactatele, ouale, bananele, rosiile, carnea, cartofii.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, va trebui sa te duci la ginecolog. Ai o dereglare menstruala serioasa, care impune urgent consultatie si investigatii, mai ales dacca zici ca nu esti insarcinata.

| Spufff :x a răspuns:

Da.cred ca mai bine e sa mergi la ginecolog love struck.doar te va consulta >big grin

| ludy2013_8055 a răspuns:

Sa certi menstruatia cand vine pentru. ca a intarziat, ok?