| nobodyssins a întrebat:

De ce majoritatea fetelor care arata foarte bine fizic sunt niste ordinare? False, superficiale, materialiste, zero intelectual.
Chiar nu pot intelege de ce, unele sunt chiar superbe (si nu ma refer la cele cu operatii), dar le vezi cu niste tarani/batrani si stim cu totii de ce.

De ce s-a creat tipologia asta? Fata frumoasa - tip cu bani, de obicei un taran sau un afemeiat, amandoi superficiali si materialisti.

Stiu ca sunt eu prea sentimental si melancolic, dar sunt cam satul sa fiu inconjurat de generatia asta parca trasa la indigo.
Poate nu apuc 30 de ani pana sa imi gasesc si eu o fata cu care sa am ceva frumos si sincer.

33 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Da,probabil ai dreptate.
am observat si eu.
Societatea e de vina. Timpurile s-au schimbat,nevoile,oamenii s-au schimbat. Deja,dragostea e mai putin inteleasa,uneori e uitata acolo undeva,mai iese saraca la lumina din cand in cand da' farmecul ei,este pierdut de mult.
Aspectul fizic si pozitia sociala,conteaza,toti se-nvart in jurul astora!
Vezi tu, nu e cam nimic de facut. Tot ce-ti pot spune e ca,sunt absolut sigura ca, vei gasi acea fata demna de tine. Nu falsa, nu superficiala, nu materialista, nu zero intelectual.
Si ai incredere, si eu am incredere ca-l voi gasi pe al meu. Stii tu, singuri nu murim, oricum!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Atunci orienteazate spre fete urate, alea nu au prententii

| RAY a răspuns:

As vrea sa ma citesti cu atentie
stim cu ajutorul stiintei ca masculi ofereau hrana pentru sex asta de milioane de ani,daca vedem cimpanzeii veri nostri observam la fel
deci sexul e pe banii a fost si va vi mereu, ele nu sunt ce ai scris tu, sunt pur si simplu mamifere care ofera sex pentru banii, in lumea asta nu exista dragoste, sentimente etc pentru prosti, bolovani o exista dar rational exista sex vs banii atat

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca stiu ca sunt dorite mai ales in pat de toti libidinosii cu IQ-ul chiar si negativ dar cu bani. Aceste specimene nu au nevoie de cultura nici macar de cea minima, generala.

| neutrino a răspuns:

De ce vrei si tu o fata frumoasa care umbla numai dupa bani si nu-ti alegi o fata mai putin frumoasa si isteata, asa ca tine, dar care te iubeste pentru sufletul tau nobil?

| LoveSleep a răspuns:

Dacă știi să vorbești cu ea o să renunțe la bani și bmw și o să vină la tine s-o plimbi în lesă. O să faci fată de casă din ea : o să-ți calce hainele și-o să-ți facă ciorbă.

| nobodyssins explică (pentru LoveSleep):

Ai luat-o pe aratura. Ti se pare ca am facut referire la asa ceva?

| LoveSleep a răspuns (pentru nobodyssins):

N-am zis nimic de tine.

| Dariusuu a răspuns:

Ştii vorba aia :

Eşti frumoasă, şi ce dacă?

Păi cum naiba să mai fie frumoasă când are o personalitate de rahat.Nu ştie ce vrea, aleragă din floare în floare, vrea numai banii, maşini şi lux.Dar într-un final aceasta nu ţine mult pentru că cei care dăruiesc lux vor şi plăcere şi aşa va ajunge o relaţie să fie întreţinută numai din interese care durează puţin.

Frumuseţea-i relativă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai toate fetele sunt atrase de bani in ziua de azi si fetele frumoase au mai mult succes la batranii cu bani care sa e intretina o perioada, oricum nu vor sta cu el toata viata, doar atunci ca sa ii manance banii si apoi se duc la altul si la altul ca doar sunt frumoase si oricine le vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba e frumoasa daca e o zdreanta..In ziua de azi poti cumpara orice cu bani fiindca lume e materialista nu mai e ce a fost odata..Si degeaba e frumoasa daca are un suflet de tot cacatu' ca altfel nu am cum sa ma exprim.Dar majoritatea oamenilor spun mereu ca aleg frumusetea interioara(adica sufletul) dar toti lesina dupa ambalaj. sad Asa e lumea nu poti sa o schimbi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai un pic! De unde pana unde le-ai bagat tu pe toate intr-o oala. Ai vazut pe la Tv 2, 3 exemple si gata revelatia, esti inconjurat de pitpoance! Rezolva-ti frate frustrarile si deschide ochii sa vezi ca nu e asa deloc.

| nobodyssins explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai probleme grave de perceptie. Am spus 'majoritatea'. Tu crezi ca am 5 ani, sa imi fac idei despre oameni prin ce vad la TV?
Ideile mi le formez din propiile trairi.

Calmeaza-te acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa nu mai folosesti cuvantul "taran" cu sens conotativ, ca nu toti astia crescuti la tara suntem prosti gramada si avem curve langa noi.

| frostxtq a răspuns:

Copile, banii fac Pamantul sa se invarta! Si cand spun asta, nu o spun pentru ca as fi genul de fata care sare in prima masina de lux pe cae o vede. Nu sunt nevoita si nici nu imi pasa ce au altii. Iti spun acest lucru pentru ca asa stau treburile in ziua de azi. Femeile iubesc banii si abia mai tarziu taranul de langa ele. Daca acel taran are suficienti bani pentru a pastra o materialista langa el cativa ani, in timp apar si unele sentimente, inevitabil. Insa nu o sa fie nimic frumos si sincer cum spui tu, totul o sa fie superficial si fals.

Iti spun sigur ca si fetele mai putin norocoase in ceea ce priveste fizicul viseaza la baieti cu bani, insa acestia le iau pe cele frumoase, nu mai au ochi pentru restul. Oamenii sunt asa pentru ca traim intr-o tara saraca unde toti ar fura de la toti. Asta nu inseamna ca nu exista femei independente, frumoase, care se intretin singure si isi satisfac poftele materiale singure, fara ajutorul unui taran. Poate ca nu ai avut ocazia sa cunosi astfel de femei, care isi merita numele de "femei", dar te asigur ca exista.

| grab a răspuns (pentru frostxtq):

Exista, dar trebuie sa fii foarte "barbat" inclusiv cu bani decent mode, ca sa le meriti pe aceste rara avis! happy nu?!

| frostxtq a răspuns (pentru grab):

Nu neaparat. O femeie care se respecta stie sa aiba singura grija de ea, nu are nevoie de un barbat cu bani. A fi barbat nu presupune doar a avea bani. Sunt o groaza de barbati cu bani care nu isi merita numele de "barbati".

| grab a răspuns (pentru frostxtq):

Adevarat ce spui tu, o femeie se poate intretine si singura, dar sa nu uitam de cavalerism, de placerea de a petrece timp liber de calitate impreuna, de a face calatorii si de a face/primi cadouri frumoase. si pentru asta, barbatul nu trebuie sa se bazeze pe resursele si conceptia ei despre viata, trebuie sa aiba si el bani, si chiar ceva mai mult decat de a putea sa treaca strada, u know what i mean!?

| frostxtq a răspuns (pentru grab):

Aici deja vorbim despre altceva. Eu sustineam ideea ca femeia independenta isi poate purta de grija singura, fara ajutor. Normal ca daca e sa vorbim de un cuplu, barbatul ar trebui sa castige mai mult decat femeia pentru a-si satisface orgoliul de barbat, sa stie si sa stea linistit ca aduce mai multi bani decat femeia.
Oricum, ideea de baza era ca fetele sunt ahtiate dupa bani iar eu am subliniat faptul ca exista si femei care nu depind de un barbat pentru a avea ceea ce isi doresc.

| grab a răspuns (pentru frostxtq):

Ai subliniat bine. eu am subliniat ca barbatul trebuie sa aiba bani totusi, ca sa nu miroasa a prost.

Răspuns utilizator avertizat
| Silvia93 a răspuns:

Frumusetea e greu de intretinut, necesita multi bani. Cu cine ai vrea sa fie fata aceea frumoasa? Cu unul sarac care nu are sa ii ia o crema ca sa aiba pielea fina si sa vina pofta de mangaiat?
Cu ce se hraneste, sentimente?

| nobodyssins explică (pentru Silvia93):

Faina observatie. Probabil esti genul care sare in bmw-ul unui tip dupa 5 minute si ti se pare perfect normal.

| Silvia93 a răspuns (pentru nobodyssins):

Deloc,am avut un singur prieten toata viata si nu am profitat. Tu nu mai judeca oamenii fara sa ii cunosti, asculti etc. E pur si simplu o parere.
Banii nu aduc fericirea dar o intretin happy

| nobodyssins explică (pentru Silvia93):

Asta stie toata lumea. Dar eu nu pun accent pe problema asta, ci pe faptul ca acele calitati care conteaza cu adevarat intr-o relatie, sunt uitate.
Pe scurt, am multe de oferit, dar nu cui. Nu sunt sarac sau urat, daca asta ai inteles laughing

| Silvia93 a răspuns (pentru nobodyssins):

Pai inca n ai gasit fata potrivita, rabdarea e de aur happy

| corhaz a răspuns:

Si eu am judecat femeile.dar daca ne gandim bine la fel ca noi barbatii cum ne uitam la fizicul unei fete ele se uita la bani.deci cui pe cui se scoate.e viata lor

| g00dmorning a răspuns:

Pai acesta se pare ca a devenit un obicei prost. Femeile frumoase isi lucreaza corpul si iau tarani sau batrani de sot doar pentru o viata si un trai mai bun deoarece le e frica sa munceaca cu adevarat. O persoana normala ar munci pentru ceea ce isi doreste dar se pare ca ele nu sunt normale.

| AnarchyUK a răspuns:

Nu-ți face griji despre găsirea unei fete, a unei femei care îți îndeplinește standardele. Bineînțeles că aceste zdrențe vor ieși în evidență mai mult prin frumusețea lor (și aceasta falsificată), căci asta e ceea ce se promovează, fie că ne place, fie că nu. Un om nu-i perfect, deci nu poți fi și frumos, și inteligent, și amuzant, și așa mai departe... de aceea îți spun acum, să nu cauți numai oameni de acest fel. Caută persoane cu aceleași pasiuni ca tine, aceleași principii și vei vedea că nu va mai conta așa mult fizicul, sau ce face fata cu fustă mini cu bătrânul de la trei.

| Anonimasimpla a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere.mai rar gasesti o persoana sincera in ziua de azi.

| poisonedheart a răspuns:

Pentru că ele se preocupă doar de trup, nu și de suflet, comportament sau intelect.

| zona5111 a răspuns:

Frumusetea in unele cazuri este invers proportional cu inteligenta, ma intelegi?