| piti_2627 a întrebat:

De ce nu i se mai scoala? de unde poate proveni problema?

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Pot fii mai multe cauze:

Una dintre ele, si cea mai intalnita, este stresul; Daca nu se poate concentra strict la ceea ce se intampla in pat, atunci e o problema;

Alt factor: fumatul; Daca fumeaza probabil a vazut scris pe pachetele de tigari ca fumatul provoaca impotenta;

Mai poate fii si faptul ca atunci cand nu e cu tine, se masturbeaza, iar creierul lui percepe placerea rezultata din masturbare mult mai intensa decat cea rezultata din actul sexual;

Inca un factor care ar putea cauza lipsa erectiei (asta e cuvantul care ar fi facut intrebarea una eleganta) poate fii si un preludiu foarte scurt sau, chiar inexistent; Incercati sa nu mai treceti asa repede peste preludiu, daca asa obisnuiti, pentru ca acesta este foarte important;

Si nu in ultimul rand, s-ar putea sa o faceti cam des; nu mergeti pe premisa ca daca sunteti tineri e musai sa "porneasca" si "motorul". Solicitat prea mult, acesta mai da rateuri.

2 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Ce pretentii mai poti avea la 90 de ani?laughing)

| she_4158 a răspuns:

.probabil e gaythinking