| bbyyyyyyyy a întrebat:

De ce nu imi pot uita fostul? chiar daca de cateva luni sunt in alta relatie cu un baiat pe care il iubesc enorm, pe fostul nu il pot uita chiar daca am fost putin timp impreuna, nu in sensul ca mai simt ceva, dar mai tin la el si orice mi-ar face ( credeti-ma ca mi-o facut cele mai rele lucruri) nu pot fi suparata pe el si intr-un fel sau altul tot ajungem prieteni si sa vorbim

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil,tocmai din cauza ca ti-a facut cele mai rele lucruri si ti s-a fixat in memorie!
Inca nu ai "digerat" ce impact au avut acele lucruri asupra ta si te-ai angajat intr-o relatie surogat in care te autosugestionezi ca iubesti, doar ca sa pari fericita...
Ai grija, pentru ca greu iti vei gasi linistea si baiatul cu care esti acum nu are nici o vina...
Stai de vorba cu tine si limpezeste-ti sufletul, trecutul nu poate fi luat de la inceput!

| Vizitiul a răspuns:

Esti ceva mai slaba la creier. Pustanelor le place telenovela si d-asta se ajunge la victime lacrimogene fara pic de sange sau leziune.

| neutrino a răspuns:

Trecutul nu-l poti uita.

| MiruD a răspuns:

Il iubesti, dar vrei sa negi asta.
De ce stai cu altul care pretinzi ca il iubesti cand gandul tau e cu totul in alta parte?
Te minti singura.

| Sorinutsu a răspuns:

Buna, da, cum a zis colegul mai jos (trecutul nu l poti uita) very tru, dar de ce se numeste trecut? de ce nu mai suntem cu acea pers? pentru ca ceva nu a mers, si daca nu a mers nu ai ce face. cunosc si eu persoane care traiesc in trecut, la ce bun sa traiesti in trecut cand baieti sunt peste tot? ai viitorul in fata, iubeste baiatul cu care esti daca te respecta si tine la tine, un barbat adevarat respecta la egal cu iubirea femeia de langa el, iar un asemenea om e greu de gasit, in general stii, asa sunt femeile, iubesc doar raul. dupa se-ntreaba, cu ce am gresit? cu faptul ca. nu deschizi ochii cand alegi, nu frumusetea, nu bani, nu ochii, nimic din cele mentionate nu iti pot adduce fericirea, sau poate ca da, pe moment, dupa ramai singura, viata trece si este prea scurta sa traim in trecut, trage linie si ramai langa baiatul ala ce l iubesti, poate el stie sa pretuiasca ce altul nu a stiut, o seara faina
p.s: scuze daca am fost un pic cam dur

| ILoveYou26 a răspuns:

Poate ca pe el l-ai iubit prea mult.
Asa se intampla..Cateodata ne atasam prea mult de o persoana, si o iubim prea mult, chiar daca ne face rau.Si dupa raul facut tot ne sta gandul la acea persoana.
Si oricum de uitat n-o sa-l uiti, mereu iti vei amintii de el, doar ca cu timpul n-ai sa mai simti nimic pentru el.