| X3N0N a întrebat:

De ce nu mai sunt romancele deloc interesate de romani? De ce majoritatea dintre ele ies doar cu barbati de culoare(tigani, negri, etc)?
Nu inteleg. este ceva in neregula cu romanii sau cu barbatii albi in general?

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te interesezi de o tiganca din Romania o sa vezi ce bine iti e.

| madyddd a răspuns:

Ce?!

si cum anume ai ajuns tu la concluzia asta?

Răspuns utilizator avertizat
| madyddd a răspuns (pentru X3N0N):

Mmh... persoane "inchise la culoare"

mi se pare mie sau asta e o usoara discriminare?!
Gresesti, absolut! Cine iti da dreptul sa clasifici oamenii in romani si barbati de culoare? Tu realizezi ca o iei prea personal?
Acei barbati de culoare, iti "fura" femeile pentru ca tu habar n-ai cum arata una...
si ce vrei, te plangi?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru X3N0N):

Gandirea ta, ma sperie exagerat de mult.
Eu sunt blonda cu ochii albastri dar n-am facut niciodata diferente intre oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Xpressurself a răspuns (pentru madyddd):

Uite, esti pe cale sa o superi acum pe madalina

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai postat aceasta intrebare de 4 ori si tot deatatea ori ai primit rapuns..nu esti multumit de raspunsuri?
Fiecare iubeste ce vrea.
O zi buna!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Negri au carnatul mare, de aia.

| Caro34 a răspuns:

Te simti exclus? Nu-ti face probleme; mai repede sau mai tarziu va triumfa valoarea care nu sta in culoare, etnie etc. Straduieste-te sa fii plin de virtuti si mai putin de ganduri negre. Cea care-i a ta, nici vantul nu o duce! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,negrii mi se par cei mai sexy barbati, dar asta nu inseamna ca romanii nu pot fi la fel de frumosi, insa sunt putini.

| Xpressurself a răspuns:

Nu e chiar asa, tu te referi la o categorie de persoane, extrovertite de obicei. daca esti relaxat in fata unei fete, imbracat decent si insotit de prieteni buni, pe care te poti baza vei descoperi multe fete care, ai sa vezi, sunt superbe. nu stii tu cate fete extraordinar de frumoase trec pe langa tine zilnic si tu nu le observi. lasa hainele si fitele si priveste dedesubt, si aici ma refer si fizic si spiritual. daca consideri necesar schimb-ti stilul de viata, obiceiurile si prietenii care te incurca sa ai o viata asa cum o doresti tu. succes happy

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns:

Ar fi 2 motive:
1. In special tiganii au "cascaval"
2. Poate ca barbatii romani din zilele noastre nu mai stiu ce e aceea fidelitate, respect fata de o femeie.

La criza care e acum in tara iti dai seama ca vor si ele sa supravietuiasca si o oportunitate ar fi sa intre in mrejele tiganusilor. laughing)
Eu altceva nu imi pot explica.

| princedenice a răspuns (pentru SimonaQs):

Si tie ce iti plac romanii sau tiganii?

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns (pentru princedenice):

Sincera sa fiu nu m-as vede niciodata cu un tigan. Si nu toti barbatii romani sunt aruncati in aceeasi oala. Exista exceptii. :d

| SimonaQs a răspuns (pentru X3N0N):

Si cum iti dai seama ca sunt saraci sau bogati dupa cum se imbraca? Poate au cine stie ce vile si noi ii jugecam dupa haine.

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaQs a răspuns (pentru X3N0N):

Am facut aici o adevarata dezbatere.
Pana la urma respectivele femei stiu cel mai bine de ce au ales sa aiba o relatie poate chiar o casnicie cu barbati de culoare. Dar acum chiar m-ai facut curioasa si as vrea sa intreb cateva persoane, sa-mi spuna parerea lor.

| MegamortX a răspuns:

Nu știu ce statistică e asta, dar mie nu mi se pare deloc aproape de adevăr. Există, într-adevăr, categoria aia de pițipoance care ar ieși cu oricine, atâta timp cât acel oricine își poate permite să le satisfacă anumite "nevoi", și destul de multe fete/femei aderează la ea.
Dar asta nu înseamnă că toate sunt băgate în aceeași oală.
Ceea ce spui tu este doar o impresie greșită pe care ți-ai făcut-o și în niciun caz nu se aplică în realitate.

Răspuns utilizator avertizat
| MegamortX a răspuns (pentru X3N0N):

Ok, am înțeles, majoritatea. Dar, repet, e doar o impresie pe care ți-ai creat-o. Lucrurile nu stau deloc așa, ba din contră, e mai probabil să se cupleze ăia care aparțin aceleași etnii, pentru că au aceleași "valori" sau pseudovalori sau ce or avea ei. Dacă tu te referi strict la culoarea pielii, aici depinde de genele fiecăruia.

Răspuns utilizator avertizat
| morecoffee a răspuns:

Nu toate româncele își doresc negrii și țigani, și nici aproape toate.
Cum a spus cineva într-un răspuns de mai jos, unele fete își doresc băieți "răi", sau "populari" și "șmecheri". Dar dacă ești băiat să nu încerci să fi ca alții.
Nu este nimic în neregulă cu românii, dar mulți sunt nesimțiți și au un tupeu prea mare.
Eu nu cred că ai văzut 80% sau jumătate dintre femeile din România cu bărbați de culoare ca să pui așa o întrebare. Până la urma urmei nu contează culoarea. Poate fii de culoare și mult mai ok decât un român, și viceversa.

Răspuns utilizator avertizat
| andreyesexy a răspuns:

Hai sa iti explic o regula de viata : Fetelor le plac baietii rai, baiatii rai sunt cocalarii iar cocalarii sunt tiganii. Fetelor le place sa fi inpunator, sa nu iti fie frica si sa iesi in evidenta dar iti recomand sa nu o faci ca o sa se termine urat. Sper ca te-am facut sa intelegi.

| petroneladanila a răspuns:

Pai... facetiva si voi mai interesanti, misteriosi, romantici etc. Folositi niste replici misto ...si altele.

| Bazaconii a răspuns:

"Majoritatea dintre ele"... fals, n-ai cunoscut nici 1% din ele drept uramare e greu sa zici majoritatea. Un phsiholog probabil ti-ar spune ca observi astea, pentru ca in sinea ta esti putin rasist, vezi persoanele cu tenul mai inchis, inferioare, iar ce-l mai teribil lucru care ti-l poti imagina, e ca un astfel de exeplar sa-ti fure "femeia" de la brat. Prietene, viata-i diversa si complexa, ce vezi in cap, vezi si cu ochii. Poate-i greu de inteles, dar daca lasi mandria deoparte, si te axezi pe a face lumea din jur sa se simta bine, lucrurile pentru tine s-ar schimba, dar pentru acum, mi-e teama ca esti condamnat la a trai intr-o lume in care persoanele care le vezi sub tine, te domina.